Reklama r2m

 

Bitwa Regionów

Bitwa Regionów - konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich


Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) informuje, że rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich - "Bitwy Regionów".

Pandemia wymusiła wiele zmian - i w tym przypadku rywalizacja w edycji 2021 odbędzie się w nowej formule.Po roku przerwy spowodowanej pandemią, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, zaprasza do rywalizacji w nowej formule: jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo.

W tym roku pula nagród wyniesie ponad 35 tys. zł.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. W ubiegłych latach "Bitwa Regionów" cieszyła się ogromną popularnością. W piątej edycji w 2019 r. wzięło udział prawie 800 KGW. Najlepsze danie - nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty - przygotowała drużyna z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.


Szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w Konkursie oraz zasad przeprowadzenia Konkursu znajdują się pod adresem: www.bitwaregionow.pl

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa


Info: UG Dobra - https://dobraszczecinska.pl

 

Reklama r6s