Reklama r2m

 

Bezpieczniej w drodze do mierzyńskiej szkoły - przetarg UG Dobra

Bezpieczniej w drodze do mierzyńskiej szkoły - przetarg UG Dobra


Wyniesienie 3 przejść dla pieszych oraz montaż dla nich 6 doświetleń przewiduje inwestycja Gminy Dobra w Mierzynie.

Ogłoszony przetarg dotyczy dwóch przejść dla pieszych w okolicy skrzyżowania Welecka/Długa oraz jednego przejścia w obrębie skrzyżowania Długa/Kolorowa.

Czy inwestycja ma szansę realizacji? Przetarg czeka na rozstrzygnięcie, a jedyny oferent wskazał koszt blisko 2 razy większy niż planowany przez gminę.

 

Niedawny montaż słupków na chodniku wzdłuż ul. Długiej przy skrzyżowaniu z ul. Welecką to część działań zmierzających do zwiększenia bezpieczeństwa w drodze do mierzyńskiej szkoły.

Kolejny etap działań wpisujących się w poprawę bezpieczeństwa w drodze do mierzyńskiej szkoły to przetarg ogłoszony przez UG Dobra, który obejmuje wyniesienie trzech przejść dla pieszych oraz ich doświetlenie. Pracami objęte mają być odcinki dróg gminnych.

Oświetlenie ma być zasilane tradycyjnie, kablem. Na słupach o wysokości 5m mają być zamontowane oprawy o mocy 44,5W (przy ul. Kolorowej) oraz 33W (przy ul. Weleckiej) - z lampami LED.

 

Lokalizację tych zmian przedstawiają grafiki:

 

 

Czy przetarg dojdzie do skutku i inwestycja zostanie zrealizowana - jeszcze nie wiemy. Otwarcie złożonych złożonych ofert nastąpiło 27 września, lecz okazało się, że wpłynęła tylko jedna oferta niemal 2-krotnie przekraczająca planowany koszt. Gmina planowała wydać na tę inwestycję 200 tys. zł, natomiast jedyny oferent zaproponował nieco ponad 381 tys. zł.

Postępowanie przetargowe nie zostało jeszcze zamknięte.


Tekst: Grzegorz Krakowiak
Foto: Grzegorz Krakowiak
Ilustracje: na bazie OpenstreetMap - https://www.openstreetmap.org

 

Reklama r6s