Reklama

 

Referendum a koronawirus - rekomendacja Sanepidu

Referendum a koronawirus - rekomendacja Sanepidu


W obliczu epidemii koronawirusa, która "wywróciła" nasze życie, Komitet Referendalny podjął działania zmierzające do przesunięcia terminu referendum ze względów bezpieczeństwa.

Jest już rekomendacja Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Redakcja dziennika Mierzyn otrzymała także stanowisko Pełnomocnika Inicjatora Referendum, które przytaczamy w całości.


 

Rekomendacja Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego:
Komunikat Pełnomocnika Inicjatora Referendum:

SANEPID W SWOIM PIŚMIE REKOMENDUJE ODROCZENIE TERMINU REFERENDUM!

Pismo sygnuje dr. n. med. Małgorzata Domagał-Dobrzycka, czyli Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Tą samą rekomendację otrzymała Delegatura Krajowego Biura Wyborczego, a co za tym idzie Komisarz Wyborczy w Szczecinie Jacek Szreder.

Mam nadzieję, że rozwieje to wszelkie wątpliwości i jedyna rozsądna decyzja o przełożeniu terminu referendum zostanie wreszcie podjęta.

Natomiast ze zdumieniem i oburzeniem przyjmuję postawę wójt Teresy Dery, która wraz podlegającymi jej strukturami z wicewójtem Rafałem Zahorskim na czele nie zajęli w tej kwestii żadnego stanowiska i nie podjęli jakichkolwiek działań.

W imieniu Komitetu Referendalnego już przed tygodniem, na spotkaniu 12 marca, zwróciłem się do Komisarza Wyborczego i pisemnie w dniu 13 marca do Wojewody Zachodniopomorskiego o przesunięcie referendum na inny termin, w trosce o zdrowie i życie mieszkańców gminy, zarówno tych, którzy mieliby pojawić się w lokalach wyborczych, jak i członków komisji.

Wydarzenie to stałoby w jawnej sprzeczności z wszelkimi przepisami i zaleceniami dotyczącymi zachowania się w istniejącej w kraju sytuacji.

Także 13 marca zwróciłem się do Sanepidu o ww. opinię.

Tymczasem wójt gminy Teresa Dera NIE ZROBIŁA NIC! Jako mieszkańcom gminy nie jest nam znane żadne działanie podjęte przez panią wójt mające na celu odbycie referendum w stosownym do tego czasie i okolicznościach, przy poszanowaniu reguł państwa prawa.

Traktujemy to jako wyraz prawdziwych intencji rządzących Gminą Dobra, w żadnym stopniu nie liczących się z dobrem i interesem mieszkańców.

Życzę wszystkim zdrowia i do zobaczenia przy urnach referendalnych w nowym terminie.

 

Jacek Zienkiewicz

Pełnomocnik Inicjatora Referendum

 


Info: Pełnomocnik Inicjatora Referendum

 

Reklama