Reklama

 

Nowa świetlica w Mierzynie rozpocznie pracę - już we wtorek

Nowa świetlica w Mierzynie rozpocznie pracę - już we wtorek

Długo trwała budowa świetlicy na Mierzyniance w Mierzynie. Ale już lada dzień zaczyna pracę!

We wtorek, 20 lipca o godz. 10:00 rozpocznie działalność nowoczesny obiekt dla mieszkańców Mierzyna, który powstał na terenie rekreacyjnym Mierzynianka przy ulicy Nasiennej 20.

 

"Już teraz serdecznie zapraszam dzieci na otwarcie nowej świetlicy. Najmłodszych przywita Pani Mierzynianka, którą dzieci będą mogły ubrać w pomysły i propozycje zajęć, jakie mają się odbywać w naszej pięknej placówce. Każda propozycja będzie bardzo cenna i wspólnie ją rozważymy, a oprócz tego na dzieci czeka wiele wakacyjnych przygód i atrakcji" - zaprasza wychowawczyni pani Dagmara.

Świetlica będzie otwarta od wtorku do soboty. Dzieci będą brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, warsztatach artystycznych z wykorzystaniem niestandardowych materiałów. Będą zajęcia z kultury języka i dobrego zachowania, np. jak zachowywać się w stosunku do siebie - wszystko w formie zabawy. Nie zabraknie też warsztatów literackich, zajęć integracyjnych i ruchowych.

W wakacje na dzieci będą czekały tematyczne tygodnie np. "Jedziemy w świat", "Morskie opowieści" czy "Plon niesiemy, plon".    

"Podczas tygodnia podróżniczego będziemy poznawać kontynenty, stworzymy mapę miejsc, które dzieci chcą zwiedzić, zagramy w grę Państwa - Miasta, w trakcie "Morskich opowieści" zrobimy torby na plażę, a w okresie dożynek zobaczymy jak powstaje chleb" - wymienia atrakcje pani Dagmara.

W świetlicy propagowana będzie idea zero waste. Prace artystyczne będą często przygotowywane z materiałów, które wydają się już niepotrzebne.

"Jeżeli dzieci mają niepotrzebne gry czy puzzle w dobrym stanie, to mogą przynieść je do świetlicy. Jeden dzień w tygodniu przeznaczymy na gry stolikowe. Będziemy też robić własne gry w świetlicy. Liczymy również na szeroką współpracę z rodzicami" - mówi wychowawczyni. 

Nowa świetlica na Mierzyniance będzie też miała swój profil na Facebooku, gdzie będzie można zapoznać się z bieżącymi zajęciami.

 

Świetlica będzie czynna w następujących godzinach: 

  • Wtorek 10:00 - 18:00
  • Środa 12:00 - 20:00
  • Czwartek 12:00 - 20:00
  • Piątek 12:00 - 20:00
  • Sobota 10:00 - 18:00

W poniedziałki i niedziele świetlica będzie nieczynna.

W zależności od ilości chętnych do korzystania ze świetlicy, godziny otwarcia mogą ulec zmianie. Ze świetlicy będą mogły korzystać zarówno dzieci jak też młodzież i dorośli mieszkańcy Mierzyna oraz okolicznych miejscowości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.


Info i foto: UG Dobra

 

Reklama