Reklama r2m

 

Gryfus - Szkolenia z pierwszej pomocy

Gryfus - Szkolenia z pierwszej pomocy dla rowerzystów


Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus organizuje kolejną edycję szkoleń z pierwszej pomocy dla uczestników wycieczek i wypraw rowerowych - w: Policach, Szczecinie, Świnoujściu i Mierzynie.

Niestety - w Mierzynie i Szczecinie już nie ma miejsc na szkolenie (chyba, że ktoś zrezygnuje), ale w Policach i Świnoujściu są jeszcze wolne miejsca.

Na szkolenia obowiązują zapisy - poprzez portal Mierzyn :)

 

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podczas swoich wypraw i wycieczek rowerowych szczególnie zwraca uwagę na bezpieczeństwo uczestników organizowanych wydarzeń. Bezpieczeństwo uczestników zależy nie tylko od innych uczestników ruchu, ale przede wszystkim od samych rowerzystów biorących udział w wycieczkach i rajdach. Dlatego też Fundacja kontynuuje edukację uczestników swoich wyjazdów jak i innych rowerzystów. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskał środki i przygotował cykl szkoleń z pierwszej pomocy.

Dzięki głosom oddanym przez mieszkańców naszego województwa w ramach tzw. Budżetu Obywatelskiego Województwa Zachodniopomorskiego na projekt „Pierwsza pomoc oraz wyposażenie apteczek pierwszej pomocy dla uczestników wycieczek i wypraw rowerowych” Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus otrzymała w środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego na przeprowadzenie tematycznych szkoleń.

 

 

"Jestem głęboko przekonany, że taka wiedza jest bezcenna dla każdego z nas. Im więcej wśród nas osób, które posiadają wiedzę jak się zachować w przypadku wystąpienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu ludzi, tym sami jesteśmy bezpieczniejsi. Dlatego chcemy szkolić uczestników naszych wycieczek i wypraw z pierwszej pomocy, aby dzięki temu jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo rowerzystów" – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

W ramach projektu odbędą się cztery szkolenia:

- 20.07.2021 w Policach (Klub Piłkarski Chemik Police, ul. Siedlecka 2, Police):
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/265036068724160

- 22.07.2021 w Świnoujściu (Stowarzyszenie Trzeźwościowe HOL,  ul. Holdu Pruskiego 13/2, Świnoujście):
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1192148724633167

- 23.07.2021 w Szczecinie (Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, ul. Szczerbcowa 1/U18, Szczecin):
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1236219250144895

- 28.07.2021 w Mierzynie (Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy, ul. Śliczna 4, Mierzyn):
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/809221273318533

 

 

Udział w szkoleniach jest bezpłatny, ale wymaga obowiązkowej rejestracji na stronie https://mierzyn.pl/gryfus-szkolenia ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikaty. Dodatkowo, dzięki środkom pozyskanym z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik, każdy z uczestników szkolenia otrzyma apteczkę pierwszej pomocy zgodną z normą DIN 13164. W przypadku większego zainteresowania Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus planuje kolejne szkolenia na które również będzie starała się pozyskać środki od instytucji i sponsorów.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus dziękuje Klubowi Piłkarskiemu Chemik Police, Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu HOL oraz Zachodniopomorskiemu Uniwersytetowi Ludowemu za bezpłatne udostępnienie swoich pomieszczeń na potrzeby szkoleń.


Info: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s