Reklama

 

Maseczka dla seniora - społeczne inicjatywy lokalne

Maseczka dla seniora - społeczne inicjatywy lokalne


#MaseczkaDlaSeniora    #DobraNieJesteśSam

Czas epidemii to także czas próby - wrażliwości i solidarności ludzkiej. To właśnie dzięki takiej solidarności w miejscowościach naszej gminy trwają od kilku tygodni oddolne inicjatywy różnych grup jak i pojedynczych osób, które zaangażowały się w szycie i udostępnianie maseczek ochronnych.

Przykłady pokazujące jak razem można zdziałać wiele - przepraszam, jeśli kogoś pominąłem...

 

Nieustającą aktywność w szyciu maseczek dla potrzebujących, mieszkańców i szpitali wykazują na przykład

  • Koło Gospodyń Wiejskich w Mierzynie - z Paniami Ewą Głowacką, Anetą Rejczyk-Matysiak
  • Koło Gospodyń Wiejskich Kreatywne Wtorki z Dołuj - z Paniami Moniką Duziak, Aliną Bedorf

które przygotowują maseczki od kilku tygodni.

Ich pracę wspierają ofiarodawcy dostarczający niezbędne materiały - m.in.  Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie "Aktywne OWES", Kodo Auto Serwis jak i osoby prywatne.

Odbiorcami maseczek są przede wszystkim seniorzy z miejscowości naszej gminy jak Buk, Wołczkowo, Mierzyn, Dołuje, Bezrzecze, Grzepnica, ale również szpitale czy stowarzyszenia wspierające osoby bezdomne i ubogie, a nawet Komisariat Policji w Mierzynie.

Wsparciem organizacyjnym, logistycznym i dystrybucją służą Radni Gminy - m.in. Panie Ewa Głowacka, Katarzyna Ciurzyńska, Magdalena Zagrodzka, Monika Duziak, jak i Panowie: Tomasz Czubara, Janusz Zarzycki, Paweł Malinowski, Mateusz Maciejewski, Grzegorz Żywica, a także osoby prywatne.

 

To bardzo cenne inicjatywy, w które angażuje się społecznie tak wiele osób, że trudno je wszystkie wymienić. To bardzo budujące, że tyle osób ruszyło z pomocą szczególnie dla osób najbardziej zagrożonych zarażeniem koronawirusem.

 

 DZIĘKUJEMY!

 


Informacja własna

 

Reklama