Reklama r2m

 

Szlakiem Ekokultury i koncert zespołu Dikanda

Szlakiem Ekokultury i koncert zespołu Dikanda


Stowarzyszenie Carpe diem i Gmina Blankensee serdecznie zapraszają na kolejny koncert w projekcie "Szlakiem Ekokultury" - zespół muzyczny Dikanda zaprezentuje się już w niedzielę, 17 września o godzinie 16.00 w ogrodzie przy ulicy Gronostajowej 15 w Dołujach.

W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami.

 

Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie.

Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody - w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznaną w 2005 roku za „Usztijo”

 

Koncert jest realizowany w ramach projektu "Szlakiem Ekokultury", dofinansowanego z Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska oraz ze środków rezerwy celowej budżetu państwa.

 

Stowarzyszenie Carpe diem  i Gmina Blankensee


Info i grafika: Stowarzyszenie Carpe diem

 

Reklama r6s