Reklama r2m

 

Kulturalne Pogranicze - II edycja. Koncert: Wybitni polscy i niemieccy kompozytorzy

Kulturalne Pogranicze - II edycja. Koncert: Wybitni polscy i niemieccy kompozytorzy


Stowarzyszenie Carpe diem, Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Morski i Gmina Blankensee, serdecznie zapraszają na trzeci już koncert w ramach drugiej edycji transgranicznego projektu "Kulturalne Pogranicze".

23 marca, o godzinie 17.00, w Saloniku artystycznym "Nocturne" w Wpłczkowie, rozpocznie się koncert zatytułowany "Wybitni polscy i niemieccy kompozytorzy".
Koncert wykonają znakomici pianiści: Kamila Sacharzewska, Szymon Drabiński oraz Arkadiusz Świech Junior.

 

Kamila Sacharzewska urodziła się 10 czerwca 2001 roku w Suwałkach. Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Suwałkach pod kierunkiem mgr Anny Borkowskiej.
Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Janusza Olejniczaka oraz prof. dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just.
Jest stypendystką wielu donatorów i funduszy, m. in.: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Programu ,,Młoda Polska”, Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, Marszałka Województwa Podlaskiego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Prezydenta Miasta Suwałk.

Laureatka wielu konkursów i nagród, m.in.:
* finalistka II Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych,
* Grand Prix oraz Nagroda Główna na ,, XIV Sonatina and Sonata International Youth Piano Competition” Corpus Cristi Texas USA,
* I Nagroda na ,,VII International Polish Grand Piano Music Competition dedicated to Fryderyk Chopin” w Wilnie,
* I Nagroda i Nagroda Specjalna Jury ,,Musical Prodigy” w Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów w Rydze,
* I Nagroda oraz Nagroda NIFC i Nagroda Fundacji im. Gyorgy”a Ferenczyego” w Budapeszcie na IV Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie,
* I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym ,,Piano Talents” w Mediolanie,
* II nagroda ,,The 5 International Moscow Music Competition ”w Moskwie,
* I Nagroda oraz Nagroda Specjalna Konsula RP w Nawarze La Roja Angela Tellechea Goyena i Konserwatorium Muzycznego im. Pabla Sarasate w Pampelunie na 19-tym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni,
* I Nagroda i Nagroda Specjalna na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Piotra Toperczera w Koszycach (Słowacja),
* I Nagroda i Nagroda Specjalna na 17 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym of Ile –de-France Maisons-Laffitte w Paryżu.

 

Szymon Drabiński jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Zduńskiej Woli w klasie fortepianu Marcina Szczerby oraz ZPSM nr 1 w Warszawie w klasie prof. Karola Radziwonowicza.

Laureat wielu nagród w konkursach solo i w duecie, m.in. II Nagroda oraz Nagroda Instytutu Fryderyka Chopina w XXV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Szafarni (2017), II Nagroda oraz Nagroda Specjalna w XX Międzynarodowym Konkursie im. Juliusza Zarębskiego (2020, jako pianista kwintetu Ardere), III Nagroda w VI Concurso Internacio nal de Musica Agustin Aponte na Teneryfie (2021).
Wielokrotnie występował m.in. w Żelazowej Woli, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Filharmonii Narodowej, Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Opolskiej oraz sie dzibie NOSPR w Katowicach.
We wrześniu 2018 roku wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Young Prague”. W listopadzie 2021 roku reprezentował Polskę podczas odbywającego się w Dubaju Expo 2020.
W 2022 roku jako stypendysta banku Societé Generale oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, wraz ze skrzypaczką Aleksandrą Kornowicz, nagrał płytę „101 lat z życia sonaty”.
W roku 2024 uzyskał tytuł Ambasadora Miasta Zduńska Wola.

 

Arkadiusz Świech, młody pianista, mający na koncie kilkadziesiąt występów publicznych.
Uzyskane nagrody:
- listopad 2023 - Trzecia Nagroda w III-cim Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim Wiedeń 2023,
- luty 2024 -, Pierwsza Nagroda oraz Nagroda Specjalna za Poetycką Interpretację w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Wielkiej Brytanii,
- luty 2024 - Platynowa Nagroda oraz Nagroda Specjalna za Doskonałą Interpretację w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Max Bruch”,
- luty 2024, Złota Nagroda w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Couperin”,
- marzec 2024 Trzecia Nagroda w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Royal Maas International Competition”.

 

Program koncertu:
Kamila Sacharzewska:
Fryderyk Chopin
Mazurek C-dur op. 24 nr 2
Walc Es-dur op.18
Jean-Philippe Rameau
L’Egyptienne
L’Indeferente
La Poule
Szymon Drabiński:
Fryderyk Chopin
Scherzo b-moll op. 31 nr 2
Arkadiusz Świech:
Fryderyk Chopin
Nocturne op.48 nr 1
Kamila Sacharzewska:
Jan Sebastian Bach
Prelude cis-moll
Fryderyk Chopin
Polonez fis-moll op. 44
Kamila Sacharzewska:
Fryderyk Chopin
Nocturne Des-dur op. 27 nr 1
Etude op. 25 nr 5
Szymon Drabiński:
Fryderyk Chopin
Sonata b-moll op. 35 mov. 1
Arkadiusz Świech:
Ludwig van Beethoven
Sonata op. 27 (Księżycowa cz.1)
Kamila Sacharzewska
Fryderyk Chopin
Polonez As-dur op. 53

W przerwie muzycznej opowieści zapraszamy na kawę/herbatę i domowe ciasta, oraz na pełne pasji rozmowy o muzyce, kulturze i .... życiu.

Bezpłatne wejściówki można pobrać: https://app.evenea.pl/event/wybitnikompozytorzy/

Serdecznie zapraszamy do wspierania artystów. Do zobaczenia w Wołczkowie.

Stowarzyszenie Zachodniopomorski KLASTER MORSKI, Stowarzyszenie Carpe diem, Gemeinde Blankensee,

Projekt "Kulturalne Pogranicze-II edycja" jest dofinansowany z Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska oraz ze środków rezerwy celowej budżetu państwa.


Tekst i grafika: UG Dobra / Stowarzyszenie Carpe diem

 

Reklama r6s