Reklama r2m

 

Informacja - wirus - komunikacja

Zmiany w komunikacji miejskiej w Szczecinie


Łagodzenie obostrzeń sanitarnych pozwala na stopniowe wracanie do normalności, chociaż niekiedy może okazać się nie do końca atrakcyjne... 

W szczecińskiej komunikacji zbiorowej wróciły "przystanki na żądanie", w ciągu kilkunastu dni powinna wrócić strefa płatnego parkowania w Szczecinie, a od poniedziałku 1 czerwca - zmiany w rozkładach jazdy.

 

Jak informuje ZDiTM w Szczecinie od poniedziałku 25 maja wróciły "przystanki na żądanie". Kierowcy nie mają już obowiązku otwierania wszystkich drzwi - jeśli pasażer chce, aby pojazd zatrzymał się na przystanku "na żądanie" musi to wyraźnie sygnalizować. Za pomocą przycisku w autobusie i tramwaju, albo dając wyraźny znak kierowcy lub motorniczemu - jeśli oczekują na przystanku.

 

Od 1 czerwca 2020 r. (poniedziałek) ZDiTM w Szczecinie wprowadza sporo zmian w komunikacji autobusowej: zmieniają się kursy i rozkłady jazdy niektórych linii, pojawiają się nowe przystanki, a niektóre istniejące - zmieniają status (na "przystanek na żądanie").

Zmiany obejmują linie: 58, 59, 62, 63, 86, 70, 101, 102 i 107. Nie są to więc linie bezpośrednio obsługujące mieszkańców Mierzyna, ale jeśli ktoś korzysta z komunikacji zbiorowej w Szczecinie - warto poznać szczegóły na stronie ZDiTM.
 

We wtorek - 26 maja - szczecińscy radni przegłosowali uchwałę o wznowieniu pobierania opłat w Strefie Płatnego Parkowania. Biorąc pod uwagę kolejne etapy "odmrażania" gospodarki i powrót kolejnych firm do normalnej działalności uznano, że możliwy jest powrót do pobierania opłat za parkowanie w strefie oraz na Placu Orła Białego.

Uchwała wchodzi w życie po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego, zatem można spodziewać się, że opłaty za parkowanie zaczną obowiązywać mniej więcej od połowy czerwca.


Info: Wiadomości Szczecin - https://wiadomosci.szczecin.eu , ZDiTM Szczecin - https://www.zditm.szczecin.pl

 

Reklama r6s