Mapa Mierzyna

Ten widok jest dla smartfonów. Korzystaj z menu lub kliknij, aby przejść do strony dla komputerów i tabletów.

Mapa Mierzyna

Stan na 2020-12-04. Legenda i krótki opis - poniżej mapy.


 

Legenda:  
droga krajowa                   
droga powiatowa                   
droga gminna                   
droga prywatna                   
Skarb Państwa                   

 

 

Opis:  

Mapę można za pomocą myszki przesuwać oraz przybliżać/oddalać. Jedno kliknięcie na nazwie ulicy zaznacza (podświetla) jej przebieg na mapie, a kolejne kliknięcie - wyłącza to zaznaczenie. Można w ten sposób zaznaczać/odznaczać dowolną liczbę ulic.
Nad listą ulic są:
- 2 linki powodujące natychmiastowa zaznaczanie ("Pokaż wszystkie...") lub odznaczenie ("Ukryj wszystkie...") wszystkich ulic.
- 4 linki zaznaczające: obszar całego Mierzyna oraz pojedynczo każdy z 3-ch jego obrębów
Przesuwając myszkę nad zaznaczoną ulicę - zmienia się jej podświetlenie. Wówczas można kliknąć i otworzy się okno z dodatkowymi informacjami o ulicy.

 

Obszar i obręby Mierzyna zostały wytyczone na bazie punktów kartograficznych udostępnianych z Państwowego Rejestru Granic (PRG) Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii - http://www.gugik.gov.pl - wg stanu na dzień 2018-11-12.
Bazą (warstwą mapową) jest OpenStreetMap (w skrócie OSM). Podstawą określenia granic i przebiegu ulic był System Informacji Przestrzennej Gminy Dobra (w skrócie SIP).
Ze względu na różnice w szczegółowości i ilości obiektów między OSM a SIP zdarzają się odwzorowania przebiegu ulic, których nie oznaczono na warstwie mapowej OSM (kolokwialnie ujmując: ulice w polu), ale występują w SIP. Z podobnego powodu ma miejsce sytuacja odwrotna - widoczne są na warstwie mapowej OSM ulice, których nie ma wskazanych w SIP
Z powodu zdarzających się nieścisłości w określeniu niektórych odcinków ulic (np. na jednym krótkim odcinku oznaczono nazwy dwóch różnych ulic) konieczne było dokonanie w niektórych przypadkach arbitralnego ustalenia nazwy/przebiegu ulicy - zgodnie z logiką i zdrowym rozsądkiem...
Na mapie oznaczono w większości przypadków tylko główne ciągi ulic.