InfoPanel - pomoc

Infopanel i zalogowany użytkownik

Z chwilą uruchomienia możliwości rejestracji użytkowników portalu "Mierzyn" powstał Infopanel.

 

Co to jest Infopanel:

Jest to specjalnie przygotowany panel podstawowych, praktycznych informacji w pewnej mierze spersonalizowanych pod kątem użytkownika.

Infopanel powstał jako kompaktowy panel najważniejszych informacji, z minimalistycznym interfejsem - pozbawiony znacznej większości elementów graficznych i dodatkowych informacji o samym portalu. To ma być przejrzyste, szybko wczytujące się kompendium "moich" informacji.

Infopanel jest dedykowany użytkownikom zarejestrowanym, a więc poruszającym się swobodnie po portalu, którzy wiedzą jak zapoznać się z innymi informacjami portalu, a chcieliby mieć wygodny, szybki dostęp do pakietu najważniejszych dla nich informacji.

Personalizacja w pierwszym etapie działania Infopanelu polega na wyselekcjonowaniu informacji przypisanych do ulicy, którą w czasie rejestracji wskazał użytkownik.

 

Dostęp do Infopanelu:

Dostęp do Infopanelu jest możliwy tylko dla zalogowanego użytkownika. Po poprawnym zalogowaniu się do portalu użytkownik automatycznie jest przekierowany na Infopanel.

W górnej części InfoPanelu jest wyświetlana informacja o nazwie (loginie) zalogowanego użytkownika i przypisanej do niego ulicy.

W każdej chwili zalogowany użytkownik może przejść do standardowej strony początkowej - klikając na logo portalu albo na opcję menu "Home" (w smartfonie, a na komputerze - ikonka domku).

W każdej chwili zalogowany użytkownik może przejść na stronę Infopanelu, klikając na opcję menu "InfoPanel" (w smartfonie) albo na ikonkę (i) na komputerze.

 

Jak to działa:

  • jeśli użytkownik nie jest zalogowany - widzi wszystkie informacje na portalu, dotyczące wszystkich ulic.
  • każda informacja na portalu (artykuł, wydarzenie, itp.) dotycząca konkretnej ulicy (bez wpływu na inne ulice) - jest przypisywana w systemie portalu także do grupy tej ulicy.
  • jeśli użytkownik zaloguje się do portalu i będą publikowane informacje dotyczące konkretnych ulic, to użytkownik zobaczy tylko te z nich, które odnoszą się do "jego" ulicy, a pozostałe będą niewidoczne.

Przykład:

  • użytkownik "Jan" w czasie rejestracji wskazał jako "swoją" - ulicę Akacjową
  • na portalu opublikowano artykuł o utrudnieniach ruchu na ul. Brzozowej [A]
  • na portalu opublikowano wydarzenie odbioru śmieci od mieszkańców ul. Brzozowej [B]
  • na portalu opublikowano wydarzenie odbioru śmieci od mieszkańców ul. Akacjowej [C]

Dopóki "Jan" nie zaloguje się do portalu - będzie widział wszystkie 3 informacje: [A], [B], [C].

Natomiast po zalogowaniu się do portalu "Jan":

  • zobaczy informację [A] (bo mimo, że dotyczy ul. Brzozowej to ma wpływ na inne ulice)
  • nie zobaczy informacji [B] (bo dotyczy tylko mieszkańców ul. Brzozowej - bez wpływu na inne ulice)
  • zobaczy informację [C] (bo dotyczy "jego" ulicy Akacjowej)

 

Zaletą tego rozwiązania jest to, że użytkownik dostaje tylko informacje ogólne oraz dotyczące jego ulicy. Przekaz dla tego użytkownika nie jest obarczony informacjami, które mogą go nie interesować, bo dotyczą tylko pewnej grupy osób z innej ulicy.

Wadą tego rozwiązania jest to, że taki użytkownik nie przypomni np. sąsiadowi z innej ulicy obok, iż jutro odbierają od niego odpady ;)

Użytkownik w każdej chwili może zobaczyć wszystkie informacje, gdy tylko wyloguje się z portalu.

 

Po co więc to jest, skoro ma "wadę"?

Infopanel z systemem grup zalogowanego użytkownika jest dedykowany bardziej zaawansowanym użytkownikom portalu, którzy zainteresowani są przede wszystkim informacjami ich dotyczącymi, a jednocześnie wiedzą, jak dotrzeć do informacji przeznaczonych zasadniczo do innych grup użytkowników.

Infopanel to taki "strzał" informacyjny na dobry początek, zaraz po zalogowaniu. Pozwala na szybkie i sprawne zapoznanie się z najistotniejszymi informacjami dotyczącymi Mierzyna.