Zmiany na portalu - menu, repertuar kin, wielojęzyczność

Zmiany na portalu - menu, repertuar kin, wielojęzyczność


Miesiąc temu informowaliśmy o zmianach na portalu dziennika Mierzyn - www.mierzyn.pl - wśród których najważniejszą było uruchomienie forum dyskusyjnego.

Czas poinformować o pozostałych, już istniejących zmianach, bo szykują się kolejne ;)

Dzisiaj krótko o zmianach w menu portalu, repertuarze kin i teatrów, newsach szkolnych, o wielojęzyczności i usunięciu informacji o "usługach".

 

O szczegółach wszystkich zmian można poczytać na forum dyskusyjnym - https://mierzyn.pl/aktualnosci/forum - w dziale "Portal", kategoria "Zmiany na portalu".

 

Zmiany w menu

To uporządkowanie i usunięcie duplikowania istniejących informacji. Zgodnie z zasadą: "do aktualności - to co zmienia się dość często, do informatora - informacje o charakterze bardziej stałym":

  • repertuar kin i teatrów przeniesiono z "Informatora" do "Aktualności"
  • informacje o gospodarowaniu odpadami i zimowym odśnieżaniu dróg zespolono (były oddzielnie dla Mierzyna i dla Gminy) i przeniesiono z menu "Gmina" do "Informator"
  • w menu "Gmina" pozostają informacje dotyczące Gminy Dobra oraz aktualności i wydarzenia z obszaru gminy, które nie dotyczą wyłącznie Mierzyna

 

Repertuar kin i teatrów

Poza wspomnianym przeniesieniem do menu "Aktualności" uruchomiono także blok ostatnich repertuarów na stronie głównej.
W samej formie publikacji zaszła duża zmiana - prezentacja repertuarów została uproszczona i zunifikowana.

Te zmiany wynikają z tego, że niektóre z placówek zaprzestały przesyłania repertuarów, a już publikowane - trafiają do naszej redakcji w tak zróżnicowanych układach, że dotychczasowe ich przygotowanie do publikacji było zbyt czasochłonne.

 

Newsy szkolne

Na stronie głównej ograniczyliśmy blok newsów szkolnych i prezentację informacji związanych z organizacją pracy szkoły w czasie pandemii. Dzieci wróciły do nauki stacjonarnej (oby jak najdłużej), dlatego pozostały tutaj tylko ostatnie, najważniejsze informacje.

W menu "Aktualności" - "Szkoła i przedszkole" pozostał taki sam zakres informacji jak wcześniej.

 

Wielojęzyczność - w bardzo ograniczonym zakresie

Dwie małe flagi u góry strony nietrudno zauważyć :)  To możliwość przełączania wersji strony pomiędzy różnymi językami.

Wielojęzyczność została wdrożona w bardzo ograniczonym zakresie i dotyczy zasadniczo mechanizmu kalendarza i rejestracji na wydarzenia.  Postawiono przed nami małe wyzwanie, aby rejestracja na wydarzenie o charakterze międzynarodowym dawała odbiorcom informację przetłumaczoną.

Teksty przetłumaczone mogą pojawić się przy okazji komunikatów lub informacji systemowych (np. daty newsów). Wielojęzyczności w szerszym zakresie na razie nie podejmujemy się wdrożyć...

 

Likwidacja informacji o usługach portalu

W czasie budowania portalu takie usługi jak informacja meteo czy informacja o smogu były wdrażane oddzielnie i charakteryzowały się pewną autonomią. W miarę rozwoju portalu były z pozostałymi treściami coraz bardziej integrowane, zacierając swój odrębny charakter.

Utrzymywanie więc obecnie tego typu informacji jest już zbędne, a wręcz mogłoby być mylące.