Reklama r2m

 

Koronawirus - komunikacja zbiorowa

Koronawirus - bezpieczeństwo w komunikacji zbiorowej


Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego (ZDiTM) w Szczecinie opublikował informacje dotyczące zachowania w pojazdach komunikacji zbiorowej w związku z ryzykiem zarażenia koronawirusem.

Poniżej publikujemy najważniejsze z nich:

 

Zakup biletów
Od 12 marca nie można zakupić biletów komunikacji miejskiej u prowadzących pojazdy. Prosimy także o niekorzystanie w pierwszych drzwi i ograniczenie kontaktu z kierowcami i motorniczymi.
Ta decyzja wynika z troski o zdrowie pracowników spółek, którzy każdego dnia mają potencjalny kontakt z tysiącami osób.

Jednocześnie prosimy o korzystanie z aplikacji mobilnych oraz biletomatów zamiast kupna biletów w kasach ZDiTM.

 

Komunikacja miejska
Z uwagi na zawieszenie zajęć dydaktycznych w szkołach od 16.03 do 25.03 wprowadzone zostaną następujące zmiany:
Linia 74 kursować będzie tylko do przystanku "Łukasińskiego Ogrody", autobusy będą odstawać do planowanej godziny odjazdu w kierunku Bezrzecza.

 

Dodatkowo:

  • Do odwołania na wszystkich liniach tramwajowych i autobusowych, w tym nocnych, wszystkie przystanki są przystankami stałymi. Prowadzący pojazdy mają obowiązek zatrzymywania się na każdym przystanku i otwierania wszystkich drzwi.

  • W każdym autobusie oraz tramwaju, w których nie ma zamkniętych kabin, wprowadzić specjalne wydzielone strefy, strefy obejmują obszar w rejonie miejsca kierującego pojazdem oraz pierwsze drzwi oraz pierwsze siedzenia,

  • Wydzielenie strefy w rejonie prowadzących pojazdy skutkuje brakiem możliwości wsiadania i wysiadania dla pasażerów pierwszymi drzwiami

Info: ZDiTM Szczecin - https://www.zditm.szczecin.pl

 

Reklama r6s