Reklama r2m

 

ZUL w Mierzynie z pomocą dla uchodźców z Ukrainy i ich dzieci

ZUL w Mierzynie z pomocą dla uchodźców z Ukrainy i ich dzieci


Wojna na Ukrainie wstrząsnęła wszystkimi. Brak słów, by wyrazić tą niewyobrażalną tragedię… Drzwi Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego stoją otworem dla każdego obywatela Ukrainy!

Oprócz przekazanej pomocy rzeczowej i finansowej oferujemy - oczywiście nieodpłatnie - wszystkie dostępne u nas działania (sala aktywności dla dzieci i dorosłych, język polski dla obcokrajowców, język angielski i kolejne kursy).


Uruchamiamy nabór na (oczywiście bezpłatny) kurs języka polskiego dla dzieci z Ukrainy w wieku 6-12 lat. Czekamy w Mierzynie przy ul. Weleckiej 13b.  Dzieci mogą się u nas uczyć i bawić! Może bodaj na chwilę uda się chociaż dzieciom nie myśleć o wojnie...

ZUL oferuje także wsparcie psychologiczne dla osób z Ukrainy. Dyżury psychologa oraz tłumacza języka ukraińskiego będą się odbywać w poniedziałki w godzinach 10-13 w naszej siedzibie przy ul. Weleckiej 13b w Mierzynie. W tym samym czasie dzieci będą mogły skorzystać ze strefy zabaw w naszej siedzibie.


Wspieramy jak tylko możemy... W środę, 9.03.2022 w godz. 16-20.00 odbędą się warsztaty szydełkowe, z których cały dochód zostanie przekazany na konto Polskiej Misji Medycznej z przeznaczeniem na pomoc Ukrainie.

Zapraszamy do kontaktu i udziału w zajęciach!!! Informacje i zgłoszenia: 729 871 074


Info i grafika: Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie

 

Reklama r6s