Blog portalowy

Harmonogram

Terminy odbioru odpadów selektywnych i zmiany na portalu Mierzyn


Na portalu dziennika Mierzyn jest już dostępny harmonogram odbioru odpadów selektywnych dla Mierzyna na okres styczeń-marzec 2021 r.  Ponadto w portalowym kalendarzu wprowadzone zostały terminy niedziel handlowych na 2021 r. oraz kilka zmian ułatwiających korzystanie z niego.

Dodatkowo - na stronie głównej portalu pojawił się pasek pogody z Mierzyna i harmonogram odpadów, a jak zawsze - zalogowani użytkownicy mają łatwiej - bez reklam i harmonogram odpadów także w Google Calendar ;)

 

Do bazy portalu Mierzyn został zaimportowany harmonogram odbioru odpadów selektywnych na 2021 r. (część 1 - od 1 stycznia do 31 marca 2021).

Harmonogram jest dostępny również jako "ulotki tras" - w menu "Informator -> Odpady komunalne i selektywne". Tutaj też nastąpiła zmiana - ulotki są większe i bardziej czytelne.

Następny harmonogram odbioru będzie udostępniany w marcu 2021 r. Pakiet worków na odpady selektywne będzie dystrybuowany w połowie lutego 2021 (z opóźnieniem - pierwotny termin był ustalony na przełom 2020/2021).

 

Jak sprawdzić harmonogram dla swojej ulicy?

Przejdź do menu "Aktualności -> Wydarzenia", wybierz kategorię "Odpady selektywne", w polu "Znajdź" wpisz nazwę swojej ulicy i... "Szukaj" :)

 

Zarejestrowani użytkownicy po zalogowaniu mają łatwiej ;) 

Po zalogowaniu się do portalu widzą w InfoPanelu tylko "swoje" terminy odbiorów odpadów - zarówno komunalnych jak i selektywnych, a w menu "Aktualności -> Wydarzenia" - po wybraniu kategorii "Odpady selektywne" - widzą od razu tylko swój terminarz odbioru odpadów selektywnych.

Harmonogram dostępny jest także w aplikacji na smartfony - BLISKO - oraz na stronie UG Dobra - https://dobraszczecinska.pl/site/blisko

Jednakże jeśli korzystasz z Google Calendar i/lub nie chcesz instalować dodatkowej apki - możesz po zalogowaniu się do portalu Mierzyn skorzystać z harmonogramu w Google Calendar. Dostęp w InfoPanelu - szukajcie na dole zielonego przycisku "Odpady - Google Calendar".

 

Dodatkowo - jak wcześniej informowaliśmy - zalogowanym użytkownikom nie wyświetlają się reklamy :)

 

Inne zmiany w portalu Mierzyn:

  • na stronie głównej u góry pojawił się pasek pogody ze stacji Mierzyn-meteo - wybrane podstawowe parametry pogody są widoczne od razu, a więcej informacji o pogodzie - na dole strony tam, gdzie dotychczas była
  • na stronie głównej portalu obok informacji o smogu - pojawił się blok harmonogramu odbioru odpadów selektywnych
  • zmieniono nieco na stronie głównej wygląd bloków meteo i smogu
  • w kalendarzu portalu wprowadzone zostały terminy niedziel handlowych w 2021 r. - najbliższe dwie niedziele są widoczne na bieżąco na stronie głównej