Reklama

 

Poważna awaria Facebooka, Messengera i Instagrama

Poważna awaria Facebooka, Messengera i Instagrama


W poniedziałek przed godz. 18:00 zaczęły się poważne problemy z dostępem do serwisu Facebook oraz jego dwóch aplikacji: Messenger i Instagram.

Awaria wygląda na poważną i można rzec - ostrzegaliśmy w dzienniku Mierzyn przed możliwością takiej sytuacji... wczoraj.

 

W niedzielę wieczorem informując o uruchomieniu na portalu Mierzyn forum dyskusyjnego pisaliśmy m.in.: "FB to narzędzie, które jak każde może ulec awarii i nagle "wszystkie dyskusje świata" zamilkną...".

Te słowa okazały się dzisiaj prorocze - nie działa strona WWW Facebooka, a aplikacja smartfonowa także ma poważne problemy. Nie funkcjonuje Instagram ani Messenger, a serwis www.downdetector.pl odnotował o godzinie 18-ej prawie 30 tys. zgłoszeń o awarii.

Według doniesień medialnych zasięg awarii jest globalny, chociaż Facebook twierdzi na Twitterze, że jedynie "niektóre osoby mają problemy z dostępem do aplikacji" ...

 

Dlatego też rozwój portalu Mierzyn opieramy o stronę WWW, traktując Facebook jedynie jako narzędzie komunikacji o nowościach na portalu.


Informacja własna

 

Reklama