Blog portalowy

Zmiany na portalu: nowość - forum dyskusyjne

Zmiany na portalu: nowość - forum dyskusyjne


Od kilku tygodni na portalu Mierzyn zachodzą sukcesywnie większe i mniejsze zmiany. Czas o nich poinformować.

Najważniejszą ze zmian jest uruchomienie forum dyskusyjnego - dostępnego w menu "Aktualności".

Ktoś zapyta - po co, skoro jest np. Facebook?  Wyjaśniamy.

 

Po co jest forum dyskusyjne? "Do dyskutowania" - to najprostsza odpowiedź. Przed "erą Facebooka" to był popularny mechanizm, pozwalający użytkownikom na wymianę opinii. Nastanie ery "social media", a w szczególności Facebooka spowodowało przeniesienie tam wielu, większości a może nawet wszystkich (?) dyskusji.

Powszechność tego mechanizmu i łatwość korzystania z niego jest niezaprzeczalna, ale...:

  • FB to narzędzie, które jak każde może ulec awarii i nagle "wszystkie dyskusje świata" zamilkną...
  • FB to narzędzie giganta internetowego, który nierzadko zmienia reguły i zasady funkcjonowania, często zaskakując użytkowników
  • narzędzie komentarzy (bo to naprawdę jest na FB forum dyskusyjne) ma w rzeczywistości ograniczone możliwości systematyzowania dyskusji, wyróżniania elementów dyskusji czy ich przeszukiwania

Można więc przyjąć, że nasze forum dyskusyjne może pełnić rolę "zapasowego" albo alternatywnego miejsca do dyskutowania. Tak - to może niektórym wydać się śmieszne czy archaiczne, ale proszę potraktować to jako element wyboru dla zainteresowanych.

Jeśli ktoś chciałby skorzystać z naszego forum - jakaś grupa ludzi, którzy chcą spokojnie wymieniać się opiniami - zapraszamy.

Nasze forum dyskusyjne pozwala na tworzenie grup użytkowników, zarządzanie nimi przez wytypowane osoby, tworzenie ankiet, swobodny wybór tematów, o których chcemy być informowani. To także miejsce, w którym można zamieszczać np. ogłoszenia wiedząc, że nie znikną szybko w otchłani wielu innych postów.
Mechanizm forum dyskusyjnego to elastyczne rozwiązanie pozwalające na wykorzystanie go w różny sposób.

 

Obecnie forum dyskusyjne na portalu Mierzyn jest podzielone na 3 kategorie:

  • zmiany na portalu - tutaj już są informacje o zmianach na portalu. Większych i mniejszych. Takich, które jeszcze nie stworzą newsa, ale należy o nich wspomnieć.
  • sugestie i propozycje - to miejsce na Wasze uwagi, sugestie i propozycje dotyczące działania i funkcjonalności portalu www.mierzyn.pl oraz na dyskusję o nich.
  • test - to kategoria do bezpiecznego testowania, jak działa forum. Tutaj możecie sprawdzić jak to wszystko działa, jak wygląda tworzenie postów. To miejsce będzie regularnie "czyszczone" z postów.

Pisać na forum mogą tylko zalogowani użytkownicy. Czytać zawartość pierwszych dwóch kategorii - wszyscy, także niezalogowani.  Kategoria testowa dostępna jest do czytania tylko dla zalogowanych.