Reklama r2m

 

Komunikat Radnych Gminy

Komunikat części Radnych Gminy Dobra dotyczący Zastępcy Wójta


Redakcja dziennika Mierzyn otrzymała do publikacji wspólny komunikat prasowy klubów Razem Dla Gminy Dobra, Inicjatywa Dla Gminy Dobra oraz Lokalni zrzeszających 10 radnych Rady Gminy Dobra.

Komunikat odnosi się do osoby Zastępcy Wójta Gminy Dobra i jego przypisywania do określonych partii politycznych mieszkańców gminy uczestniczących w referendum lokalnym.

 

Komunikat i imieniu klubów radnych podpisali przewodniczący klubów:

  • Paweł Malinowski – przewodniczący klub „Razem Dla Gminy Dobra”
  • Magdalena Zagrodzka – przewodnicząca klubu „Inicjatywa Dla Gminy Dobra”,
  • Ewa Głowacka – przewodnicząca klubu „Lokalni”.

 

Treść komunikatu:

 

Wspólny komunikat prasowy

klubów „Razem Dla Gminy Dobra”, „Inicjatywa Dla Gminy Dobra” oraz „Lokalni” zrzeszających 10 radnych Rady Gminy Dobra.

 

Na XVI sesji Rady Gminy Dobra radni zrzeszeni w klubach „Razem Dla Gminy Dobra”, „Inicjatywa Dla Gminy Dobra” oraz „Lokalni” wyrazili zdecydowany sprzeciw przeciwko kłamstwom i manipulacjom, które dystrybuuje Zastępca Wójta Gminy – Pan Rafał Zahorski i wezwali Wójt Gminy Dobra do zdyscyplinowania swojego zastępcy oraz wyciągnięcia konsekwencji służbowych wobec tego pracownika.

Wpisem po opublikowaniu wyników referendum „w Gminie Dobrej PIS przegrał 85:15” obraził 2541 mieszkańców, którzy na referendum poszli głosować za lub przeciw odwołaniu Wójt Teresy Dery, a nie popierać jakąkolwiek partię polityczną. Pomimo zdecydowanego sprzeciwu mieszkańców nie sprostował swoich kłamstw.

Pan Zahorski nie tylko nie przeprosił mieszkańców, ale poszedł dalej i napisał na Twitterze: „Otóż oficjalnie w RG się ujawnił klub radnych PIS”. Radni opozycyjni zrzeszeni w klubach „Razem Dla Gminy Dobra”, „Inicjatywa Dla Gminy Dobra” oraz „Lokalni” nie są związani z jakąkolwiek partią polityczną. Wspomniani radni są działaczami społecznymi, którzy kierują się wyłącznie dobrem mieszkańców, których reprezentują oraz dobrem Gminy Dobra, a nie jakimkolwiek interesem partii politycznych.

Dlatego oczekujemy od Pana Zahorskiego zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji oraz przeproszenia mieszkańców Gminy Dobra, którzy tymi pomówieniami zostali skrzywdzeni. Oczekujemy od Wójt Gminy Dobra, która zatrudniła w Urzędzie Gminy Dobra tego urzędnika, aby wezwała go do zaprzestania dystrybucji kłamstw na temat mieszkańców którzy uczestniczyli w referendum oraz radnych, którym przypisuje bycie „klubem radnych PIS”.

Prowadząc działalność społeczną łączymy mieszkańców Gminy Dobra bez względu na to jakie mają poglądy polityczne i z ogromnym obrzydzeniem patrzymy na hejterskie działania mające dyskredytować kogokolwiek ze względu na poglądy polityczne, przekonania, orientację seksualną czy wykształcenie. Taka postawa spotyka się z naszym zdecydowanym sprzeciwem.

 

Paweł Malinowski                       Magdalena Zagrodzka                Ewa Głowacka


Info: Paweł Malinowski - przewodniczący klub "Razem Dla Gminy Dobra"

 

Reklama r6s