Reklama r2m

 

Szkoła - droga

Droga powiatowa do szkoły - pojawiło się oznakowanie na jezdni

W ostatnich dniach doszło w końcu do namalowania oznakowania poziomego na drodze powiatowej od skrzyżowania ze światłami do skrzyżowania z ul. Kolorową.

To istotne posunięcie w poprawie bezpieczeństwa dzieci idących do szkoły. Przed 10-ma miesiącami pisaliśmy o wariatach drogowych jadących na tym odcinku pod prąd i po chodniku. Miejmy nadzieję, że linie na jezdni przypomną im o zasadach ruchu...

 

Starostwo Powiatowe w styczniu tego roku zapowiadało, że oznakowanie pojawi się najwcześniej w maju 2021 r. Jeszcze 10 dni temu w odpowiedzi na interpelację jednego z mieszkańców Starostwo wyjaśniało, że namalowanie linii i odnowienie pasów przejścia dla pieszych zostanie wykonane do 30 września 2021 r.
Na szczęście udało się to zrealizować przed rozpoczęciem roku szkolnego.


Jednocześnie Wicestarosta Policki przekazał, że samo przejście dla pieszych (w okolicy skrzyżowania z ul. Welecką) ma zostać pomalowane w technologii malowania grubowarstwowego, co zwiększy jego trwałość. Nie będzie natomiast malowania pasów w kolorach białym i czerwonym ze względu na odchodzenie od takich rozwiązań.

Info: Starostwo Powiatowe w Policach

 

Reklama r6s