Reklama r2m

 

Reagujmy na sytuację bezdomnych - apel Policji

Reagujmy na sytuację bezdomnych - apel Policji


Nadeszła prawdziwa zima - stacja Mierzyn-meteo notuje temperatury nawet poniżej -9°C.

Ostatnio wstrząsnęła wszystkimi historia nastolatki, która zamarzła w pobliżu sklepu, a którą ludzie omijali bez zainteresowania. Zwracajmy uwagę w takich trudnych warunkach na wszystkich, którzy mogliby naszej pomocy oczekiwać.

Do takich osób należą także bezdomni - policka policja apeluje do mieszkańców w regionie: szczególnie zimą nie bądźcie obojętni na sytuację bezdomnych i alarmujcie służby.

Nawet, jeśli nie widzieliśmy takiej sytuacji osobiście, a tylko o niej wiemy.

 

Służby sprawdzają miejsca przebywania tych osób. Najczęściej są to pustostany, altany działkowe. Miejsca, w których przebywają często są niebezpieczne, zwłaszcza te wykonane przez bezdomnych samodzielnie: z desek, koców i innych znalezionych przedmiotów. Funkcjonariusze wskazują osobom bezdomnym miejsca, gdzie mogą się ogrzać, przespać, zjeść ciepły posiłek. Patrole policji i współpracujące służby zaglądają regularnie w miejsca, gdzie przebywają bezdomni,  licząc, że  namówią je na zmianę lokum, na to bezpieczniejsze i cieplejsze.

Dlatego nie bądźmy obojętni na los osób bezdomnych, samotnych seniorów, czy osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można zaznaczyć miejsce, gdzie według naszej wiedzy, przebywają osoby bezdomne. Taka informacja zostanie sprawdzona, a przebywającym we wskazanym miejscu bezdomnym zostanie zaoferowana pomoc. Pamiętajmy, że każda taka informacja, to ratunek dla życia i zdrowia ludzi, którzy znaleźli się w ciężkiej dla nich sytuacji życiowej.

Wszelkie informacje i zgłoszenia należy zgłaszać pod numer alarmowy 112.


Info: Komenda Powiatowa Policji w Policach
Foto: ilustracyjne

 

Reklama r6s