Blog portalowy

Wioski z lotu ptaka

Wieści gminne na portalu dziennika Mierzyn


Kolejny krok w rozwoju portalu dziennika Mierzyn - sukcesywnie rozwijamy go tak, abyście jak najwięcej informacji znaleźli właśnie na tym portalu.

Mierzyn to nie tylko wieś, duża wieś.  Mierzyn to także znacząca część Gminy Dobra i warto wiedzieć, co w gminie ważnego się dzieje.

 

Uruchamiamy "wieści gminne" - wybór najważniejszych wydarzeń, jakie dzieją się w naszej gminie, innych jej miejscowościach, z którymi warto się zapoznać.

Dział wiadomości "Z naszej gminy" będzie uzupełniany o wydarzenia, które mogą (a może nawet i powinny) zainteresować Mierzynian mimo, iż nie dotyczą nas wprost. Ale tworzymy w naszej gminie lokalną społeczność i taka wiedza, co słychać po sąsiedzku jest potrzebna.

Wiadomości "Z naszej gminy" będą pojawiały się co jakiś czas, gdy wydarzy się coś istotnego, nawet w drugim końcu gminy. Postaram się w miarę możliwości na bieżąco przedstawiać takie informacje, aby czytelnicy dziennika Mierzyn mogli zapoznać się z nimi w tym jednym miejscu.

 

Technicznie dział "Z naszej gminy" prezentowany jest jako kilka najnowszych wiadomości na stronie głównej (podobnie jak newsy mierzyńskie), oraz jako nowy punkt w menu "Aktualności". Artykuły w tym dziale będą oznaczane tylko jednym wspólnym tagiem - "wieści gminne".

Na początek - 4 newsy: o drodze alternatywnej do Szczecina z Wołczkowa i Bezrzecza, o nowym Orliku i pumptrucku w Bezrzeczu, o nowej ścieżce rowerowej Łęgi-Stolec i o wakacyjnych zajęciach w bibliotekach naszej gminy.

Miłej lektury!