Przekazanie nowej szatni dla klubu sportowego w Dobrej

Przekazanie nowej szatni dla klubu sportowego w Dobrej


Ukończona została budowa zaplecza socjalnego przy boisku sportowym w Dobrej, która stała się istotnym uzupełnieniem obiektu po wykonaniu nowej nawierzchni boiska.

Pod koniec października Wójt Gminy Dobra przekazała obiekt zaplecza przedstawicielom klubu piłkarskiego w Dobrej.

 

Informacja z UG Dobra:

Zakończyła się budowa zaplecza socjalnego przy boisku sportowym w Dobrej. W piątek, 28 października Wójt Gminy Dobra Teresa Dera przekazała nowy obiekt przedstawicielom klubu piłkarskiego Ehrle Dobra.

Po wykonaniu nowej nawierzchni boiska sportowego przy ul. Sportowej w Dobrej przyszedł czas na budowę zaplecza sanitarno-szatniowego wraz z niezbędnym zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą techniczną. Dokumentację techniczną wykonała Pracownia Architektoniczna ARCHISPEKTRUM.

Prace budowlane rozpoczęły się w 2021 roku, a zakończyły w 3. kwartale 2022 roku.

Budynek został zaprojektowany w jednym ciągu i podzielony na 6 pomieszczeń, do których prowadzą osobne wejścia od strony frontowej. W obiekcie znajdują się szatnie dla gości i gospodarzy. Do tego zaplecze higieniczno-sanitarne, w skład którego wchodzą prysznice, umywalki, miska ustępowa. W budynku znajdziemy jeszcze toaletę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie techniczne, magazyn oraz pokój sędziów wraz z zapleczem higieniczno-sanitarnym. Obiekt jest ogrzewany pompą ciepła.

Inwestycję na zlecenie Gminy Dobra wykonało Przedsiębiorstwo Budowlane Global Sp. z o.o. za kwotę 687.777 złotych.

W piątek, 28 października Wójt Gminy Dobra Teresa Dera przekazała nowy obiekt przedstawicielom klubu Ehrle Dobra. W krótkiej uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządu, wykonawcy inwestycji i klubu piłkarskiego - prezes Wiesław Malec oraz wiceprezes i kapitan drużyny Arek Kondraciuk."Rewelacja! Takiego obiektu potrzebowaliśmy. Wcześniej wstyd było zapraszać gości do naszego starego zaplecza. Teraz jest idealnie. Przed wykonaniem inwestycji mogliśmy wnosić nasze uwagi do projektu, które zostały uwzględnione. Przetestujemy nowe szatnie już w sobotę, 5 listopada kiedy zagramy z zespołem Jeziorak Szczecin" - mówi kapitan drużyny Ehrle Dobra Arek Kondraciuk.

Celem projektu finansowanego z budżetu obywatelskiego było stworzenie kompleksu sanitarno-szatniowego niezbędnego do organizowania zawodów sportowych, szkolenia młodzieży, zachęcenie okolicznych mieszkańców do uprawiania sportu, integracji i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Tekst i zdjęcia: B. Świderski, gminadobra24.pl


Info: UG Dobra