Katalog lokali gastronomicznych

Katalog lokali z dostawą jedzenia - nowa usługa portalu

Potrzeba chwili i okazja wymogła uruchomienie nowej, poważnej funkcjonalności na portalu dziennika Mierzyn.

Katalog szczecińskich lokali gastronomicznych z dostawą jedzenia do domu lub na wynos! Filtrowanie, sortowanie, lokalizacja na mapie, ... - to dopiero początek!

I nieco informacji dedykowanych dla Mierzynian.

 

Obecne ograniczenia związane z epidemią spowodowały, że z jednej strony lokale gastronomiczne tracą klientów na miejscu, a z drugiej strony - szukają możliwości sprzedaży posiłków na wynos lub z dostawą.

Dla Gminy Dobra przygotowany został wykaz lokali zapewniających taką usługę i znalazł się jako "Zamawianie jedzenia" w okienku modułu "Koronawirus - pomagajmy sobie".

 

We wtorek wieczorem - 7 kwietnia - został udostępniony dla Szczecina wykaz lokali z możliwością zamawiania posiłków na Wielkanoc. I właśnie na bazie tego wykazu uruchomiony został nowy mechanizm na portalu dziennika Mierzyn - Katalog lokali gastronomicznych.

To moduł czekający od pewnego czasu na wykorzystanie go - dlatego nie chciałem po prostu kopiować wykazu lokali na portal, a zadecydowałem o wdrożeniu dedykowanego mechanizmu katalogowego o znacznie większych możliwościach.

To zajęło trochę czasu - niby tylko 2 dni, ale już i tak większość lokali zakończyła przyjmowania zamówień na Wielkanoc... Katalog jednak zostaje i będzie sukcesywnie uzupełniany!

Co więcej - poprosiłem wszystkie lokale z tego katalogu o uzupełnienie informacji oraz wskazanie konkretnie - jak wyglądają możliwości i koszty dostawy do Mierzyna! Część lokali już odpowiedziała, na część informacji czekam - ale katalog jest już do Waszej dyspozycji.

I to w dwóch opcjach:

  • w menu "Usługi" - "Jedzenie na wynos" - jest katalog ponad 20 lokali gastronomicznych. Każdy ma podany adres, telefon, fanpage.  Dla większości z nich określono jakie podstawowe rodzaje potraw ma w menu, czy oferuje dostawę do Mierzyna, czy oferta "Na_Wielkanoc" jest jeszcze możliwa do zamówienia. W opisach lokali dodane zostały też (tam gdzie można było) koszty dostawy do Mierzyna. Dla każdego lokalu określono orientacyjną odległość do niego od punktu "startowego" - skrzyżowania ze światłami czyli Welecka-Długa-Topolowa.
    Widok lokali może być tabelaryczny lub listowy.
    Nad wykazem lokali jest - uwaga - wyszukiwarka pokazująca na liście, które lokale znajdują się w wybranej odległości od podanej lokalizacji.

 

  • druga opcja - dla "wzrokowców" - w menu "Usługi" - "Jedzenie na wynos- mapa" - jest podobna wyszukiwarka jak w pierwszej opcji, ale wyniki pokazująca na mapie. Oczywiście można kliknąć w pokazane punkty i dowiedzieć się więcej o wybranym lokalu.

 

Z informacji, jakie uzyskałem od większości lokali wynika, że po świętach będą kontynuowały przyjmowanie zamówień na wynos i z dostawą. Oczywiście dla Mierzyna dostawa posiłków np. z prawobrzeża jest może niezbyt dobrym pomysłem, ale w katalogu pozostawiłem wszystkie lokale ze szczecińskiego wykazu.

Do katalogu będą też przenoszone sukcesywnie lokale z dostawą na terenie naszej gminy i wówczas całość zostanie udostępniona w jednym miejscu.

Zapraszam - klikajcie, szukajcie i ... uważajcie, bo informacje będą uzupełniane ;)