Wioski z lotu ptaka

Dziennik Mierzyn - mieszkańcom Gminy Dobra


Dziennik Mierzyn - zakończył właśnie pierwszy rok funkcjonowania jako tytuł prasowy. Z tej okazji - ważna, duża zmiana.

Uruchamiamy sekcję "Gmina", która ma w założeniu stać się zbiorem wybranych najpotrzebniejszych, praktycznych informacji dla wszystkich mieszkańców Gminy Dobra.

Mapa gminy, jej obrębów i miejscowości, informacja o ludności, dokumenty do pobrania, ... - już są!

 

Większość z tych informacji można znaleźć w dedykowanych miejscach - w szczególności na stronie UG Dobra, ale są rozproszone i czasami trudno je odnaleźć. Tutaj zaczynamy tworzyć coś na kształt "niezbędnika mieszkańca" naszej gminy.

Na portalu Mierzyn zmieniło się dużo, a to nie koniec zmian - dlatego zachęcam także dotychczasowych użytkowników do zapoznania się z nimi.

 

Do pobrania

To dział funkcjonujący dotychczas "w ukryciu", który udostępniał pliki w artykułach w razie potrzeby. Teraz go odkrywamy i zapełniamy. Link do tego działu jest także w menu zalogowanego użytkownika.

 

Gmina - O Gminie Dobra

W tym miejscu znajdziecie podstawowe, krótkie informacje o Gminie: wykaz miejscowości, sołectw, władze gminy, skład Rady Gminy, dokumenty organizacyjne do pobrania, informację o ludności poszczególnych miejscowości wraz ze zmianami, elementarne dane statystyczne (powierzchnia, liczba ulic), statuty sołectw - do pobrania.

 

Gmina - Statut Gminy Dobra

W dokumentach do pobrania znajdują się uchwały: wprowadzająca oraz zmieniające treść Statutu Gminy. Natomiast w tym miejscu dostępny jest aktualny tekst jednolity Statutu - przygotowany przez Redakcję dziennika Mierzyn. Zalogowani użytkownicy mają dodatkowo możliwość pobrania w formacie PDF tego tekstu.

 

Gmina - Wiadomości z gminy

To zbiór newsów przeniesiony z menu "Aktualności", prezentujący dotychczas mieszkańcom Mierzyna najważniejsze wydarzenia u sąsiadów z tej samej gminy. Nie mam obecnie możliwości na bieżąco zapełniać tego zbioru wydarzeniami z całej gminy, ale postaram się, aby pojawiały się w nim kolejne wieści.

 

Gmina - Wydarzenia w gminie

To zbiór wydarzeń dotyczących mieszkańców gminy, które dzieją się poza Mierzynem. Z powodu epidemii koronawirusa wydarzeń nie ma dużo, ale w tym dziale są na bieżąco gromadzone od jakiegoś czasu informacje o planowanych wyłączeniach prądu. Zaczynają się także pojawiać kolejne rodzaje wydarzeń i mam nadzieję, że ta część wkrótce się rozwinie bardziej.

 

Gmina - Gospodarowanie odpadami

To zbiór informacji dotyczących gospodarowania odpadami selektywnymi i komunalnymi w naszej gminie. Dotychczas był w "Informatorze", ale został przeniesiony do części gminnej, aby służył większej liczbie zainteresowanych. W "Informatorze" pozostały informacje o odpadach dotyczące Mierzyna.
W tej części znajdziecie także do pobrania ulotki tras - harmonogramy odbioru odpadów selektywnych.
Są to informacje aktualne "na dzisiaj" - od nowego roku zmieniają się przepisy w naszej gminie, pojawią się nowe harmonogramy - postaram się, aby był tutaj do nich szybki dostęp.

 

Gmina - Zimowe utrzymanie dróg

Podobnie jak dla gospodarki odpadami - to zbiór informacji ogólnych dla całej gminy, przeniesiony z "Informatora" (w którym pozostały te, dotyczące Mierzyna). Na ten moment - są tu aktualne standardy utrzymania dróg w naszej gminie i kontakt w razie problemów z odśnieżaniem dróg.

 

Gmina - Mapa Gminy Dobra

To prezentacja na mapie granic poszczególnych obrębów i całej gminy, z podaniem ich powierzchni. Są tutaj także oznaczone obszary obwodów łowieckich na terenie naszej gminy i lokalizacje lamp z ostatniego przetargu na "solary". Bardzo przyjemnie się klika po mapie - zachęcam :)

 

Miłej lektury!