Reklama r2m

 

Sesja Rady Gminy Dobra - kultura Wójt Gminy Dobra...

Sesja Rady Gminy Dobra - kultura Wójt Gminy Dobra...


Ostatnia w 2023 roku sesja Rady Gminy Dobra miała w swym porządku kilka ważnych dla gminy punktów. Jednakże zapisała się w pamięci głównie z innego powodu.

W czasie sesji Wójt Gminy Dobra skomentowała w niewybrednych słowach wygląd jednej z radnych, a Przewodniczący Rady Gminy ograniczył się do uwagi, aby nie było wycieczek osobistych i do zarządzenia przerwy "dla ochłonięcia".

Jeszcze przed wyłączeniem transmisji słychać było, jak padają na sali obrad pod adresem Wójt Teresy Dera słowa: "Pani jest bezczelna", na co Wójt odpowiada: "niech Pan nie wyzywa kogoś, dobrze?".

 

Zarządzona przerwa ochłonięcia nie dała - radni ze Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra oczekiwali, że Wójt przeprosi "za swoje skandaliczne zachowanie", jak to ujął jeden z radnych. Radni zapowiedzieli, w razie braku przeprosin opuszczą obrady.

Kolejna zarządzona przerwa najwidoczniej także nic nie dała - obrady toczyły się dalej, ale już bez części radnych.

 

Początkiem tego skandalu (jak to ujął serwis GS24.pl) była dyskusja o budżecie gminy na rok 2024, a dokładniej o zasadności inwestowania w budowę basenu w Bezrzeczu. Radni popierający Wójt Gminy optowali za budową basenu podpierając się głosami mieszkańców, radni opozycyjni proponowali, aby nie angażować się obecnie w tak drogą inwestycję, podpierając się także... głosami mieszkańców i wysokością kosztów.

Radna Monika Duziak-Kowalska wskazywała, że powoływanie się osób chcących basenu w Bezrzeczu na przykład basenu w Kołbaskowie nie jest zasadne. Przekonywała, że są inne formy aktywności, sportu i walki z otyłością dzieci.

Na to Wójt Gminy Dobra powiedziała: "Widać po Pani, Pani Moniko, jak Pani zdrowy tryb życia prowadzi."

Radna M. Duziak-Kowalska "podziękowała" Wójt za takie słowa i znajomość swoich chorób.

Zachowanie Wójt Gminy i brak z jej strony przeprosin zostało uznane za zachowanie obraźliwe, przekroczenie granic kultury i w efekcie spowodowało bojkot obrad przez część radnych.

 

Zainteresowani mogą sami zapoznać się z przebiegiem tej sesji: https://dobraszczecinska.tv-polska.eu/film/539618-xlviii-sesja-rady-gminy [opisywany fragment: od 3:38]


Tekst: Grzegorz Krakowiak
Foto: Grzegorz Krakowiak

 

Reklama r6s