Reklama r2m

 

Projekt Aktywni w sieci - spotkanie organizacyjne

Projekt Aktywni w sieci - spotkanie organizacyjne


W związku z dużym zainteresowaniem projektem "Aktywni w sieci" oraz licznymi pytaniami dotyczącymi jego realizacji, serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w środę 16 listopada o godzinie 17:00, w klubie GCKiB w Skarbimierzycach.

Celem projektu jest podnoszenie kompetencji cyfrowych seniorów, sprawnego poruszania się w sieci, bezpieczeństwa cyfrowego, nauki podstaw fotografii z wykorzystaniem powszechnie dostępnych aparatów w naszych telefonach.

 

W ramach "Aktywnych w sieci", 48 seniorów z gmin partnerskich, weźmie udział w bezpłatnych szkoleniach z zakresu:

a)  "Prywatność i bezpieczeństwo w sieci" -  zagadnienia związane z bezpieczeństwem aktywności w sieci w kontekście zakupów w Internecie, korzystania z usług bankowych i innych. Uczestnicy dowiedzą się, czym są punkty danych i ślad cyfrowy, który użytkownicy zostawiają w Internecie oraz jak zadbać o ich bezpieczeństwo.
Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia stosowanych oszustw w Internecie takich jak min. phishing, smishing itp. Dowiedzą się czym jest hate, trolling, w jaki sposób weryfikować informacje i w jaki sposób algorytmy serwisów społecznościowych profilują wyświetlane nam treści.

b) "Media społecznościowe" - Uczestnicy poznają popularne aplikacje, nauczą się podstawowej obsługi aplikacji społecznościowych oraz dowiedzą się, w jaki sposób można chronić swoją prywatność, jak udostępniać treści, żeby dostęp do nich miały tylko osoby, na których nam zależy. Dowiedzą się, czym jest sharenting i jak mądrze udostępniać zdjęcia, np. wnuków.

c) "Podstawy fotografii cyfrowej" - Uczestnicy poznają zasady stosowane w fotografii, podstawowe pojęcia związane z robieniem zdjęć (kadr, przysłona, migawka), zasady kompozycji obrazu i rolę planów. Nauczą się wykorzystywać do tego smartfony, które obecnie często przewyższają jakością aparaty kompaktowe.

Szkolenia będą odbywać się w czterech, dwunastoosobowych grupach. Każda z grup weźmie udział w czterech zajęciach, które będą organizowane w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej Filia w Skarbimierzycach.

Zgłoszenia do projektu należy składać poprzez formularz:

https://forms.gle/gEF1LT2AekRRpYq36

lub telefonicznie pod numerem 91 4241980 / 500 005 147.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie. Zapewniamy wsparcie merytoryczne, miłą atmosferę, poczęstunek i materiały szkoleniowe.

Projekt "Aktywni w sieci", otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania)).


Info: GCKiB Dobra

 

Reklama r6s