Reklama r2m

 

Woda - podlewanie ogrodu

Oszczędzajmy wodę, zwłaszcza w ogrodzie - prośba Wójt Gminy Dobra


Coraz głośniejsze są sygnały, że ryzyko suszy jest bardzo duże. Oszczędzajmy wodę - szczególnie używaną w ogrodzie - także ze względu na naszych sąsiadów, którzy nierzadko mają problem w okresie letnim z normalnym korzystaniem z wody.

Wójt Gminy Dobra apeluje o ograniczenie poboru wody do podlewania ogródków i trawników w godz. 6:00-10:00 oraz 16:00-23:00.

 

Wójt Gminy Dobra zwraca się z ogromną prośbą do mieszkańców Gminy o rozważne i możliwie oszczędne korzystanie z wody dostarczanej z gminnej sieci wodociągowej. Szanujmy się nawzajem i pamiętajmy, że nie jesteśmy sami! Pobór wody do napełnienia basenu czy podlewania ogródka może spowodować, że w danym momencie innym braknie jej do celów bytowo-socjalnych w gospodarstwach domowych.

Produkcja wody na stacjach uzdatniania wody jest obecnie znacznie wyższa niż w lipcu zeszłego roku w najbardziej szczytowym rozbiorze (przykładowo na stacji uzdatniania wody Skarbimierzyce jest o ok. 20-25m3 na godzinę wyższa niż w lipcu 2019 r.).

Mając na uwadze powyższe prosi się mieszkańców o wyrozumiałość i ograniczenie poboru wody do podlewania ogródków i trawników w godz. 6:00-10:00 oraz 16:00-23:00.


Info: UG Dobra - https://dobraszczecinska.pl

 

Reklama r6s