Reklama r2m

 

Ogrody Przelewice zapraszają na sezon atrakcji

Ogrody Przelewice zapraszają na sezon atrakcji

Ogrody Przelewice, a dokładnie - Ogrody Przelewice - Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej - to oddalony od nas o ok. 70km ogród dendrologiczny, który 30 kwietnia 2023 r. otwiera kolejny sezon.

Przedstawiamy kalendarz weekendowych wydarzeń Ogrodów Przelewice i podstawowe informacje o samych ogrodach.

 

Ogrody Przelewice mimo trwających prac inwestycyjnych nie zrezygnowały z organizacji wydarzeń kulturalnych i imprez plenerowych.

Rok 2023 to Jubileuszowy rok powstania Arboretum w Przelewicach!

W 1933 r. dr Conrada von Borsig, przemysłowiec z Berlina przekształcił park przypałacowy w Ogród  Dendrologiczny. Jako członek niemieckiego Towarzystwa Dendrologicznego sprowadził do ogrodu wiele ciekawych gatunków i nasadzał je według przygotowanej wcześniej koncepcji.

Ogród jest unikalnym miejscem i jako kompozycja ponad 1300 gatunków drzew i krzewów umożliwia obcowanie z dziedzictwem przyrodniczym i odkrywanie skarbów przyrody. Jubileuszowe wydarzenie 90-lecia powstania Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach odbędzie się w piątek, 8 września. Ogrody Przelewice przygotowują wiele atrakcji, w tym wykłady o tematyce dendrologicznej i prelekcje związane z Ogrodem Dendrologicznym w Przelewicach. Odbędzie się również konferencja naukowa, współorganizowana z Polskim Towarzystwem Dendrologicznym i ZUT w Szczecinie.

 

Otwarcie Sezonu Ogrodów Przelewice odbędzie się 30 kwietnia, jest to pierwsza impreza w 2023 r. jaką zaproponowało Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej. Tego dnia w Ogrodzie Dendrologicznym będzie można przespacerować się alejkami i zanurzyć w błogiej ciszy natury.

Festiwal Tradycji Pomorza Zachodniego (20-21.05.) to impreza, której celem jest prezentacja bogactwa kulturowego, kulinarnego oraz rękodzieła, rzemiosła i różnych aktywności mieszkańców Regionu. Podczas imprezy odwiedzający mają okazję przespacerować się ,,Aleją Zachodniopomorskie Smaki” i skosztować regionalnych, produktów.

W pierwszą niedzielę czerwca Ogrody zapraszają na Festiwal Taneczny ,,W tańcu”, którego uczestnikami są dzieci i młodzież z województwa zachodniopomorskiego. Celem Festiwalu jest popularyzacja amatorskich zespołów tanecznych, wymiana doświadczeń i promowanie tańca jako formy spędzania wolnego czasu.Tekst i grafika: UG Dobra / Ogrody Przelewice

 

Reklama r6s