Reklama r2m

 

Informacja - wirus - komunikacja

Koronawirus - Szczecin: zamknięte place zabaw, zmiany w komunikacji


W związku z epidemią koronawirusa, jeszcze przed ogłoszeniem wprowadzenia stanu epidemii, w Szczecinie wprowadzono zmiany, które dotykają także Mierzynian.

Pierwszą jest zamknięcie terenów rekreacyjnych, kolejną - zmiany w komunikacji publicznej (także tramwaje linii 8, 10 i autobus 74).

 

Jak informuje serwis "Wiadomości Szczecin" - Zakład Usług Komunalnych (ZUK) w Szczecinie zadecydował o całkowitym wyłączeniu z użytkowania placów zabaw, siłowni pod chmurką, skateparków oraz urządzeń street workout - zarządzanych przez miasto Szczecin. Przyczyną jest niewłaściwe zachowanie mieszkańców, którzy korzystając z lepszej pogody zaczęli większymi grupami korzystać z tych urządzeń, co jest niewskazane w sytuacji zagrożenia zarażenia koronawirusem.

Straż Miejska ma objąć takie miejsca baczniej kontrolować. Sytuacja zmieniła się kilka godzin temu - i po ogłoszeniu stanu epidemii należy liczyć się ze stanowczymi reakcjami strażników.

 

Inną zmianą jest wprowadzana od soboty, 2020-03-21, modyfikacja rozkładu jazdy komunikacji publicznej. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego (ZDiTM) w Szczecinie podaje, że zmiany są spowodowane zmniejszoną liczbą pasażerów i dotkną m.in. tramwajów linii 8 i 10. Linia 74 nie kursuje teraz do Mierzyna, ale i jej rozkład będzie zmieniony, a linie 108 i 124 kursują bez zmian.

Od soboty 21 marca:

  • tramwaj linii 8: po godz. 20 kursuje na skróconej trasie Gumieńce - Dworcowa (ostatni kurs z Turkusowej 20:27)
  • tramwaj linii 10: kursuje w godzinach 6-17:30
  • autobus linii 74: w dni powszednie kursuje wg sobotniego rozkładu jazdy
  • autobus linii 108: w dni powszednie obowiązuje dotychczasowy (powszedni) rozkład jazdy
  • autobus linii 124: w dni powszednie obowiązuje dotychczasowy (powszedni) rozkład jazdy

 

Uwaga!

Tramwaje w dni powszednie kursować będą wg specjalnych rozkładów jazdy z 20-minutową częstotliwością kursowania.

W soboty i dni świąteczne na wszystkich liniach autobusowych (oprócz linii 62 i 72) i tramwajowych obowiązywać będzie rozkład jazdy dla Nowego Roku, Wielkanocy i Bożego Narodzenia.

 

Szczegóły - na stronie ZDiTM:  https://www.zditm.szczecin.pl/pl/pasazer/aktualnosci,1584697923,uwaga-zmiany-w-komunikacji-miejskiej-do-soboty


Info: https://wiadomosci.szczecin.eu , https://www.zditm.szczecin.pl

 

Reklama r6s