Reklama r2m

 

Szczeciński Rowerowy Rajd Niepodległościowy

Gryfus: Szczeciński Rowerowy Rajd Niepodległościowy


Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus dla uczczenia 102. rocznicy odzyskania niepodległości zorganizował "Szczeciński Rowerowy Rajd Niepodległościowy".

Grupa 50 rowerzystów odświętnie przystrojona w barwy narodowe pokona dystans 102 kilometrów symbolizujący 102 rocznicę odzyskania niepodległości.

 

Szczecińscy rowerzyści po kilku latach przerwy wracają do tradycji niepodległościowych rajdów rowerowych. Zwyczaj ten na Pomorzy Zachodnim zapoczątkowała grupa „Szczecin na Rowerach”, a rajdy wówczas prowadził Lech Jewtuszko – organizator wielu szczecińskich wydarzeń rowerowych.

Trwająca epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 zmusiła organizatorów do dostosowania rajdu do ostatniego rozporządzenia Rady Ministrów i zadbania o bezpieczeństwo uczestników, które teraz jest priorytetem. W tegorocznej edycji wydarzenia grupa 50 rowerzystów zostanie podzielona na kilkuosobowe grupy (maksymalnie 5 osób w jednej grupie) i odświętnie przystrojona w barwy narodowe pokona dystans 102 kilometrów symbolizujący 102 rocznicę odzyskania niepodległości.

Grupy rano wyruszą z Wałów Chrobrego gdzie mieści się siedziba Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, a następnie udadzą się przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po pokonaniu kilkudziesięciu kilometrów rowerzyści dotrą do Nowego Warpna skąd udadzą się w drogę powrotną do Szczecina. Zakończenie rajdu będzie miało miejsce na Wałach Chrobrego.

Przygotowaliśmy Rajd Niepodległościowy aby nasi członkowie mieli możliwość w sposób dla nich najlepszy czyli rowerowy świętować 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę ale zarazem z zachowaniem reżimu sanitarnego. Będziemy jechać indywidualnie lub w grupach 5 osobowych” – powiedział Wojtek Marciniak, wiceprezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus i organizator rajdu.

Tegoroczna edycja będzie dostosowana do panującej sytuacji epidemiologicznej, ale mam wielką nadzieję, że w przyszłym roku już będziemy mogli wspólnie świętować rocznicę odzyskania niepodległości podczas rajdu który zgromadzi setki rowerzystów jak to miało miejsce przed laty” – powiedział Paweł Malinowski – prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała na organizację wydarzenia środki z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik. Dzięki tym środkom uczestnicy rajdu otrzymają m.in. pamiątkowe koszulki z motywem niepodległościowym, rogale świętomarcińskie oraz poczęstunek.

Link do trasy: https://www.komoot.com/tour/274609439

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/3522349547829780


Info: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus - https://gryfus.szczecin.pl

 

Reklama r6s