Reklama r2m

 

Gryfus: Podsumowanie sezonu

Gryfus: Podsumowanie sezonu

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podsumował sezon 2019 i przedstawił plany na rok 2020

W miniony weekend miłośnicy turystki rowerowej skupieni wokół Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus spotkali się w Bornym Sulinowie, gdzie nie tylko jeździli na rowerach, ale przede wszystkim podsumowali kończący się sezon i przedstawili plany na rok 2020. Gryfus jest organizatorem największych na Pomorzu Zachodnim rajdów rowerowych i od sześciu lat zachęca mieszkańców naszego regionu do spędzania wolnego czasu na turystyce rowerowej oraz amatorskim kolarstwie.

Punktem centralnym wydarzenia były prelekcje przygotowane przez zarząd fundacji oraz osobę odpowiedzialną za sekcję sportową klubu. Na początku Paweł Malinowski – prezes zarządu fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus przypomniał największe wydarzenia, które klub zorganizował w 2019 roku. Następnie Anna Drajling podsumowała rajdy rodzinne, szkolenia oraz działalność charytatywną. Działalność Sekcja sportowa Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus przybliżyła Agata Walkowiak, a Wojciech Marciniak przedstawił plany wydarzeń rowerowych na rok 2020.

Dynamiczny rozwój Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus i podejmowanie się co raz to nowych inicjatyw sprawił, że w ostatnim czasie został poszerzony skład Zarządu Fundacji i obecnie składa się z czterech osób: Paweł Malinowski (prezes), Zbigniew Nadkierniczny (wiceprezes), Wojtek Marciniak (wiceprezes) oraz Anna Drajling (sekretarz). Członkowie zarządu fundacji podkreślali, że największą wartością fundacji są wolontariusze, którzy w liczbie ponad 50 osób pomagają organizować gryfusowe wydarzenia. Bez ogromnego zaangażowania wolontariuszy nie byłaby możliwa organizacja największego wydarzenia turystyki rowerowej, czyli corocznego rajdu dookoła Zalewu Szczecińskiego, który w tym roku zgromadził ponad 400 rowerzystów z Polski, Niemiec i Ukrainy czy też turystycznego ultramaratonu rowerowego Ultra Gryfus 2019. Wolontariusze pomagają prowadzić także rajdy rodzinne, szkolenia czy też działalność charytatywną.


Rok 2020 to kontynuacja dotychczasowych kierunków takich jak Rugia, Skandynawia, Majorka, szlak Odra – Nysa, ale także nowe destynacje rowerowe takie jak Velo Dunajec czy najbardziej rowerowy kraj w Europie, czyli Holandia – zapowiedział Wojtek Marciniak, wiceprezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Jesteśmy grupą turystów rowerowych, która postanowiła dodać do swojej pasji nutkę rywalizacji, próbując swoich sił w amatorskich zawodach. Nasze przyszłoroczne plany koncentrują się głównie wokół mega i ultramaratonów. Część z nas planuje także starty na krótszych dystansach, w zawodach MTB oraz triathlonie. Rozpoczęliśmy już przygotowania, trenując pod okiem fachowców w klubie Trigym. Wierzymy, że dzięki dobrze przepracowanej zimie, wzajemnej motywacji i wsparciu zrealizujemy wszystkie cele z bardzo dobrymi wynikami – powiedziała Agata Walkowiak, szefowa Sekcja sportowa Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Podczas podsumowania sezonu nie mogła zabraknąć czasu na rajd rowerowy po malowniczych okolicach Bornego Sulinowa. W ramach integracji było wspólne ognisko, morsowanie oraz paintball.

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza serdecznie do uczestnictwa w organizowanych wydarzeniach. W rajdach, szkoleniach i innych gryfusowych wydarzeniach może wziąć udział każdy chętny, a informacje o wydarzenia zamieszczane są na bieżąco na FanPag’u Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz na stronie www.gryfus.szczecin.pl


Info: komunikat prasowy Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s