Reklama r2m

 

Gmina Dobra - przygotowania dla ścieżki rowerowej Buk - Lubieszyn

Gmina Dobra - przygotowania dla ścieżki rowerowej Buk - Lubieszyn


Pomału aczkolwiek sukcesywnie postępują plany budowy kolejnych ścieżek rowerowych w Gminie Dobra. Miesiąc temu pojawiła się informacja o kolejnym kroku dla ścieżki Buk - Lubieszyn.

Co ciekawe - pojawił się krótki i w zasadzie oczywisty odcinek przypisany do tej ścieżki. Szykuje się ciekawe połączenie dla miłośników dwóch kółek.

 

O rowerowych planach w Gminie Dobra pisaliśmy w artykule: Rowerowe plany Gminy Dobra - na mapach.  Przebieg ścieżek obecnych i planowanych można sprawdzić na mapie portalu w menu: Rowery - Trasy rowerowe na mapie.

Natomiast o pierwszych działaniach administracyjnych dla ścieżki Buk-Lubieszyn pisaliśmy przed rokiem: Rowerowe plany Gminy Dobra - ścieżka Buk-Lubieszyn.

Teraz plany te nabierają kolorytu - UG Dobra poinformował, że obecnie trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji do przetargu na wykonanie pierwszej części tej ścieżki, łączącej Buk ze ścieżką do Schroniska dla Zwierząt.

Odcinek ten o długości ok. 1845m będzie prowadził przez teren leśny wzdłuż drogi powiatowej, od skrzyżowania w Buku do ścieżki rowerowej biegnącej z Dobrej do schroniska.

Drugi odcinek, który w oczywisty sposób "spina" tak naprawdę 3 ścieżki (2 istniejące i tą projektowaną do Schroniska) - to krótki, mający niecałe 500m długości odcinek od skrzyżowania w Buku w kierunku Dobrej, gdzie na zakręcie połączy się z końcówką ścieżki Buk-Łęgi.

Plany te przedstawia ilustracja [źródło: UG Dobra]

 

Można mieć nadzieję, że już w przyszłym roku rowerzyści będą mogli korzystać z nowego, ciekawego połączenia.


Info: UG Dobra

 

Reklama r6s