Reklama r2m

 

Drugi Rodziny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra - podsumowanie

Drugi Rodziny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra - podsumowanie


W sobotę (11 czerwca) odbył się Drugi Rodziny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra zorganizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra we współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra i mieszkańcami tej gminy.

Blisko 200 miłośników turystyki rowerowej zgromadziło się na starcie rajdu w Mierzynie. Rowerzyści pokonali wspólnie 32 kilometry delektując się pięknem Gminy Dobra.

 

Uczestnicy rajdu odwiedzili m.in. Skarbimierzyce, Dołuje, Wąwelnicę, Dobrą, Buk, Łęgi, Wołczkowo i Bezrzecze. Dla chętnych organizatorzy przewidzieli dodatkowe 10 kilometrów na ścieżce rowerowej Łęgi – Stolec.

Rowerzyści poruszali się zarówno po ścieżkach rowerowych jak i drogach publicznych i szutrach. Przejazd uczestników zgromadzenia tradycyjnie zabezpieczali policjanci z Mierzyna oraz Straż Gminna z Gminy Dobra. Organizatorzy wyrazili gorące podziękowania służbom mundurowym za bezpieczne przeprowadzenie grupy rowerzystów.

W wydarzeniu uczestniczyły także dzieci stąd rowerzyści poruszali się w bardzo spokojnym tempie ze średnią 10-15 km/h. Dzięki gościnności Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z placu zabaw oraz świetlicy w Buku.
Wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra poprowadzili zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych uczestniczących w wydarzeniu.

Na organizację rajdu Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała dotację z budżetu Gminy Dobra w ramach tzw. małej dotacji, a Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra pozyskała dotację z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik. Partnerem Motoryzacyjnym wydarzenia była Grupa Gezet, która udostępniła organizatorom samochód niezbędny do organizacji i zabezpieczenia rajdu. Udział w wydarzeniu był dla uczestników bezpłatny.

Organizatorzy gorąco dziękują samorządom oraz firmom za wsparcie tej inicjatywy.


Info i foto: Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s