Reklama r2m

 

Remont drogi

Dobra: utrudnienia w ruchu drogowym i w komunikacji autobusowej


Zarząd Powiatu w Policach uprzejmie informuje, iż w związku z pracami budowlanymi polegającymi na naprawie uszkodzonej kanalizacji deszczowej w ciągu drogi powiatowej nr 3907Z, na odcinku od studni zlokalizowanej przy głównej siedzibie Urzędu Gminy Dobra do studni w pobliżu posesji "ul. Graniczna 23", w dniach od 18.08.2021 r. do 21.08.2021 r. nastąpi konieczność zamknięcia drogi powiatowej na odcinku o długości ok. 20 m od skrzyżowania ul. Szczecińskiej z ul. Graniczną do budynku straży pożarnej.

Informacje wizualizujemy na mapie przekazanej przez Starostwo Powiatowe w Policach.


Ruch pojazdów osobowych w kierunku m. Dobieszczyn, Buk, będzie się odbywał lewą stroną wyspy kanalizującej, a w kierunku centrum Dobrej, zjazdem do Straży Pożarnej i płytami wzdłuż ogrodzenia, wyjazd na ul. Graniczną.

Ruch pojazdów ciężarowych na tym odcinku będzie zamknięty.

Dojazd dla pojazdów ciężarowych do Lubieszyna i Dobieszczyna będzie prowadzony ul. Graniczną w kierunku drogi krajowej nr 10 i dalej w kierunku Buk i Dobieszczyn.

Krótkoterminowe zamknięcie odcinka drogi jest niezbędne do utrzymania jak największego bezpieczeństwa ruchu drogowego i zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom firmy wykonującej naprawy przy jednoczesnym uwzględnieniu zminimalizowania czasu wymaganego dla prowadzonych prac w konstrukcji jezdni.
Źródło: www.policki.pl


Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz w miarę możliwości omijanie newralgicznego odcinka drogi.
W związku z utrudnieniami w rejonie ronda prosimy kierowców o korzystanie z możliwych dróg alternatywnych tj:

  • ulicy Przytulnej i Granicznej w celu dojazdu do ulicy Sportowej,  m. Buk i dalszych miejscowości,
  • ulicy Krajobrazowej i Przytulnej w celu dojazdu do m. Wołczkowo.

 

 

 

Z tego powodu nastąpią także utrudnienia dla pasażerów linii autobusowych 105, 108 i 123.

Od dnia 18.08.2021 r. godz. 9.00 do odwołania:

  • linia 105 kursować będzie na trasie Klonowica Zajezdnia - Dobra Rondo z pominięciem przystanku "Dobra Osiedle" nr 96212. Odjazdy będą odbywać się zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.
  • kursy linii 108 realizowane dotychczas na trasie Gumieńce - Dobra Rondo będą wykonywane na trasie Gumieńce - Dobra Osiedle. Odjazdy z przystanku Dobra Osiedle będą odbywać się o godz. 9.12, 10.48. Na trasie przejazdu linii uruchomione zostaną dodatkowe przystanki "Dobra Rondo" - w kierunku Gumieniec przy budynku OSP, w kier. Dobra Osiedle przy budynku Ośrodka Pomocy Społecznej.
  • linia 123 kursować będzie z pominięciem przystanku "Dobra Rondo" nr 96141. Na trasie przejazdu linii uruchomione zostaną dodatkowe przystanki "Dobra Rondo" - w kierunku Lubieszyn Rondo przy budynku OSP, w kier. Stolca przy budynku Ośrodka Pomocy Społecznej.

Info: UG Dobra, ZDiTM w Szczecinie
Mapa: Starostwo Powiatowe w Policach

 

 

Reklama r6s