Wiadomości z gminy

Reklama

 

Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze - V edycja akcji

Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze - V edycja akcji


W najbliższą sobotę - 17 kwietnia - odbędzie się u naszych sąsiadów V edycja społecznej akcji "Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze".

Akcja ma na celu wysprzątanie 6-iu wytypowanych obszarów Bezrzecza, a organizuje ją kolejny raz Radna Gminy Dobra - Katarzyna Ciurzyńska.

 

W akcji mogą oczywiście wziąć udział wszyscy chętni. Sprzątanie jak co roku spotkało się z dużym, pozytywnym odzewem i różnorodnym wsparciem. UG Dobra dostarczył worki i rękawice oraz zobowiązał się do odebrania uzbieranych śmieci. Firmy i osoby prywatne zadeklarowały pomoc i dostarczyły worki, środki dezynfekcji a nawet słodycze jako nagrodę za udział w akcji.

Na ten moment udział w akcji zgłosiło 17 osób, a kolejnych kilkadziesiąt jest zainteresowanych.

Zbiórka uczestników - w sobotę, 17 kwietnia 2021 r. o godz. 11:00 przy boisku gminnym przy ul. Górnej. Sprzątane śmieci mają być od razu segregowane.

K.Ciurzyńska przypomina o obowiązku noszenia maseczek i zachowania dystansu w związku z ograniczeniami wynikającymi z epidemii koronawirusa. Sprzątanie ma odbywać się w małych, "rodzinnych" grupach, aby zachować zasady bezpieczeństwa.

Szczegóły na stronie: http://mojebezrzecze.pl/w-sobote-sprzatamy-bezrzecze-plan-dzialania oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/871499040299059 .


Info i foto: http://mojebezrzecze.pl

 

Reklama