Wiadomości z gminy

Reklama r2m

 

Bezrzecze - zaproszenie na obiekty rekreacyjne

Bezrzecze - zaproszenie na obiekty rekreacyjne


Orlik, plac zabaw, pumptrack, wybieg dla psów - to obiekty zlokalizowane przy kompleksie sportowym "Serce Bezrzecza", do korzystania z których zaprasza Urząd Gminy.

Ten kompleks ma w założeniach łączyć wszechstronny trening z zabawą, będąc jednocześnie miejscem integracji lokalnej społeczności.

 

Pumptruck to tor mający kształt pętli przeznaczony głównie dla rowerzystów, chociaż korzystają z niego również osoby jeżdżące na rolkach, desce i hulajnodze. Na tor składają się wzniesienia i pochyłe zakręty, które umożliwiają jazdę na rowerze bez pedałowania – w tzw. systemie "pompowania". Dzięki odpowiedniemu profilowi zakrętów na torze można poruszać się wolno jak i bardzo szybko dlatego wskazane jest aby dla własnego bezpieczeństwa zaopatrzyć się w kask i ochraniacze. To sport, który nie wymaga regularnych treningów, a jest dobrą zabawą. Poruszanie się na torze angażuje wszystkie grupy mięśniowe, ale przede wszystkim sprawia wiele radości. Wyrabia refleks, zmysł równowagi, pewność siebie, obycie ze sprzętem rowerowym oraz kondycję fizyczną. Rowerowy plac zabaw sprzyja zacieraniu różnic pokoleniowych oraz budowaniu dobrych relacji.

 

Orlik poza rozwojem fizycznym dzieci i rozwijaniem zainteresowań sportem pozwala spędzać czas w sposób bezpieczny w gronie swoich przyjaciół poprzez integracyjne gry zespołowe. Boisko  sportowe  przyczyniło się do powstania nowych  nawyków u młodych  ludzi,  do kształtowania  ich charakteru,  a także pojawienia  się pozytywnych postaw  w społecznościach lokalnych. Istnieją zorganizowane  grupy  dorosłych  mężczyzn, również seniorów,  dla których możliwość wieczornej  gry w piłkę  nożną jest bardzo  atrakcyjna.

 

Psi wybieg to świetne rozwiązanie dla czworonogów, które mają mało przestrzeni oraz  lubią dobrą zabawę. Oprócz ogrodzonego terenu, właściciele pupilów mają do dyspozycji wygodne ławki i kosze do których mogą wrzucić zanieczyszczenia.
Dodatkowo wyposażony jest w specjalne atrakcje dla zwierząt, min. tunele, płotki czy słupki do slalomu, które szkolą posłuszeństwo. Dzięki regularnym ćwiczeniom poprawia się kondycja zwierzaków, co świetnie wpływa na ich zdrowie.


Info i foto: UG Dobra

 

Reklama r6s