Blog portalowy

Aktualizacja szeregu informacji

Aktualizacja szeregu informacji

Dzięki pozyskaniu oficjalnych informacji z różnych urzędów udało się uzupełnić zawartość portalu o ciekawe (a może dla niektórych także zaskakujące...) informacje.

Poniżej - więcej szczegółów, także o bezpieczeństwie portalu...

 

Zima może już nas nie zaskoczy, albo i wcale nie odwiedzi w tym sezonie, ale na wszelki wypadek prezentuję świeże, oficjalne informacje, jakie udało się uzyskać z GDDKiA oraz Starostwa Powiatowego.
Dzięki temu wiadomo już, kto tak naprawdę odpowiada za ul. Długą (we fragmencie w kierunku Stobna), komu zgłaszać problem a także - jak zgłaszać problem z utrzymaniem DK10.
Warto wiedzieć!

 

Dzięki informacji otrzymanej z Urzędu Gminy Dobra mogę przedstawić oficjalne liczby: zameldowanych, mieszkańców oraz uczniów PSP Mierzyn. Zarówno najnowsze - na koniec 2018 roku, jak i dla porównania te same dane sprzed roku. Też interesująca wiedza.

 

Moją intencją było skupienie dla wygody użytkowników w jednym miejscu szeregu użytecznych informacji dotyczących Mierzyna. Uruchamiając serwis meteo.mierzyn.pl zapowiadałem, że docelowo jego działanie będzie włączone w usługi projektu Mierzyn.PL.
I to właśnie praktycznie nastąpiło!  Z serwisu Mierzyn-meteo przeniesione zostały informacje o stacji pogodowej i czujniku smogu, dzięki czemu portal Mierzyn.PL ma już włączony komplet informacji dotyczących meteo i smogu :)
Serwis Mierzyn-meteo będzie dalej funkcjonował przez jakiś czas, jednak rozwój usług meteo/smog będzie przebiegał już tylko tutaj - na Mierzyn.PL :)

 

Na portalu Mierzyn.PL wprowadzone zostały także poprawki funkcjonalne i techniczne.
W opisach historii Mierzyna poprawiono ich prezentację na smartfonach, dzięki czemu teraz jest bardziej przejrzysta. W usługach meteo i smogu usunięto błędy techniczne mające wpływ na wyświetlanie strony i prezentację wyników. Poprawiony został wygląd stopki i działanie menu dla usług meteo.

 

I na koniec - bezpieczeństwo portalu. Sprawa, o której zwykle głośno nie mówię, ale warto abyście wiedzieli, że to też zajmuje często czas ponadplanowo, opóźniając uruchomienie obiecanych funkcjonalności.
Portal Mierzyn.PL ma zaimplementowanych kilka rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo działania strony. Oczywiście jak każde zabezpieczenie, tak i zabezpieczenia portalu mogą kiedyś zawieść. Dbam jednak o to, żeby to nie wydarzyło się wcale, albo z minimalną szkodą dla portalu.
Niekiedy jednak muszę odłożyć obiecane Wam prace i przyjrzeć się, dlaczego np. w ostatnim dniu stycznia portal Mierzyn.PL "zaliczył" ponad 30 prób włamania na konto administracyjne... Na szczęście żadna nie była skuteczna, ale jak widać ktoś życzliwy chce mnie wyręczyć w pracy admina ;)

 

I oczywiście - te informacje dla porządku są także w opisach poszczególnych usług: Portal / Usługi portalu.