Reklama

 

Rowerowe zwiedzanie Skolwina, Stołczyna i Golęcina z przewodnikiem

Rowerowe zwiedzanie Skolwina, Stołczyna i Golęcina z przewodnikiem


W najbliższą sobotę (tj. 18 września 2021 roku) odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy Poznajemy Szczecin z Przewodnikiem, który organizuje Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Rowerzyści zaprosili do współpracy przy tym projekcie Michała Rembasa - znanego szczecińskiego przewodnika i autora wielu książek o stolicy Pomorza Zachodniego.

W artykule przedstawiamy kilka szczegółów dotyczących tego wydarzenia, trasę rajdu oraz przypominamy - obowiązują zapisy!

 

Przewodnik przygotował niezwykle interesującą trasę o długości 27 kilometrów. Tym razem uczestnicy rajdu odwiedzą m.in. Drzetowo - Grabowo, Golęcino, Gocław, Stołczyn i Skolwin. Rajd wyruszy sprzed bramy stoczni "Wulkan". Główne atrakcje na trasie rajdu to m.in. skwer przy moście Brdowskim, bunkier przy ulicy Sośnickiej, hotel Jachtowa, widoki z mariny gocławskiej (m.in. na wieżę Bismarcka), historia huty i wartownia, mural poświęcony gen. Mieczysławowi Borucie – Spiechowiczowi oraz kościół na Skolwinie.
Uczestnicy zgromadzenia będą wyrażać potrzebę rozwoju infrastruktury rowerowej w Szczecinie. Przejazd rowerzystów zabezpieczą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

 

Tempo jazdy będzie rekreacyjne (15 km/h), które umożliwi pokonanie dystansu dzieciom obecnym na rajdzie. Postoje co kilka kilometrów w celu słuchania prelekcji przewodnika. Podczas przejazdu uczestników rajdu będą wspierać wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Dzięki środkom pozyskanym z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik uczestnicy rajdu otrzymają odblaskowe kamizelki rowerowe oraz poczęstunek.
Michał Rachowski przygotował dla uczestników rajdu dedykowany przewodnik, który przybliży atrakcje odwiedzane na trasie przejazdu.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Bardzo się cieszę, że udało nam się zaprosić do tego projektu Michała Rembasa, który jest nie tylko niezwykłym przewodnikiem, ale przede wszystkim pasjonatem zakochanym w Szczecinie. Bogactwo historii naszego miasta jest niezwykłe i przeogromne. Cieszę się, że chociaż część tej historii przybliży nam Michał podczas tego rajdu” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

 

Ze względu na obowiązujące obostrzenia i limity uczestników wynikające z trwającej pandemii spowodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 organizatorzy przygotowali OBOWIĄZKOWE ZAPISY.

Link do zapisów: https://mierzyn.pl/gryfus-rajd

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/215148377301234/

Link do trasy: https://www.traseo.pl/trasa/rodzinny-rajd-rowerowy-poznajemy-szczecin-z-przewodnikiem-skolwin-stolczyn-golecino


Info i foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama