Reklama r2m

 

Uszkodzony przystanek

Reagujmy na wandalizm i zaśmiecanie - apeluje UG Dobra


Nie wszystkim podoba się ustawianie nowych wiaty przystankowych, tablice informacyjnych i koszy na śmieci - bezmyślnie niszczą coś, co miało służyć wszystkim. Nieliczne osoby skutecznie niszczą niektóre z elementów infrastruktury gminnej.

Zdarzają się także nowi "wygodni" mieszkańcy gminy, którzy "zapominają" o złożeniu deklaracji śmieciowej w odpowiednim czasie i pozbywają się odpadów np. przy drodze.

 

UG Dobra zwraca się z apelem o reagowanie na akty wandalizmu niszczące infrastrukturę na terenie naszej gminy. UG prosi, aby wszystkie oznaki wandalizmu zgłaszać na policję nr tel. 997, do straży gminnej 91 431 40 28 lub do urzędu gminy 91 311 22 81.

Takie czyny generują dodatkowe koszty dla nas wszystkich i ich sprawcy powinni za nie odpowiedzieć.

 

Innym przypadkiem karygodnego zachowania są zdarzające się co jakiś czas porzucenia śmieci i odpadów (zwłaszcza poremontowych) przy drogach lub w terenach leśnych. Są to niekiedy osoby spoza naszej gminy, ale też mieszkańcy (zwłaszcza "nowi"), którzy z jakichś powodów nie złożyli deklaracji śmieciowej w odpowiednim czasie albo z innych - sobie tylko znanych - powodów (lenistwo? oszczędność?) pozbywają się śmieci poza koszami i poza PSZOK-iem.  UG Dobra opisuje na swojej stronie ostatnio ujawniony przypadek.

Zwracajmy na to uwagę - chyba przyjemniej przejść się na wycieczkę po lesie między drzewami, a nie śmieciami...


Info: UG Dobra - https://dobraszczecinska.pl

 

Reklama r6s