Reklama r2m

 

PSP Mierzyn

PSP Mierzyn - nauczanie hybrydowe w klasach I-III od 26 kwietnia


Od poniedziałku, 26 kwietnia, uczniowie klas 1-3 przechodzą do nauczania w trybie hybrydowym.

Rodzicom dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie zostały przekazane informacje: nowy plan wejść do szkoły (pozostał niezmieniony, opublikowany także na portalu Mierzyn) i przydział szatni oraz plan lekcji na najbliższe 3 tygodnie.

Sposób ustalenia nauczania hybrydowego wzbudził emocje wśród rodziców, a Dyrektor PSP Mierzyn tłumaczy to Rozporządzeniem MEN.

 

Rodzice - pamiętajcie o maseczkach dla dzieci!

Nauka w trybie hybrydowym oznacza w PSP Mierzyn, że dana klasa naprzemiennie ma zajęcia stacjonarne i zdalne - dzień po dniu. Ten tryb w obecnym stanie prawnym ma obowiązywać tylko tydzień - do 2 maja, ale plan lekcji uwzględniający taki sposób nauki przygotowano już na 3 tygodnie.

Fakt, że dzieci mają mieć naukę naprzemiennie już wzbudził emocje wśród rodziców, proponujących albo tryb hybrydowy "tydzień na tydzień", albo stacjonarny w sposób zmianowy - wykorzystując wielkość szkoły.

Dyrektor PSP Mierzyn wyjaśnia, że jest to niemożliwe ze względu na rozporządzenie MEN, którego projekt został już skierowany do ogłoszenia.

W myśl tych przepisów szkołę obowiązują ograniczenia:

 • nie więcej niż 50% uczniów realizuje te zajęcia w szkole podstawowej oraz
 • co najmniej 50% uczniów realizuje te zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

Realizując te wymogi, w obliczu przepisów określających tryb hybrydowy tylko na najbliższy tydzień - Dyrektor po konsultacji z Kuratorium Oświaty nie widziała innego sposobu ustalenia nauki.

 

Aktualną mapkę wejść/wyjść znajdziecie w na portalu Mierzyn (strona główna oraz wieści szkolne) w bloku przycisków informacji szkolnych.

Obowiązujący od 2021-04-26 przydział szatni (nie uległ zmianie):

 • Szatnia "czerwona" - kl. 1a, 1b, 2b
 • Szatnia "niebieska" - kl. 1c,1d, 2a, 2d
 • Szatnia przy hali:
  1 - kl. 3c
  2 – kl. 3b
  3 – kl. 3a, 3d
  4 – kl. 2c, 2e

Info: PSP Mierzyn - http://pspmierzyn.pl

 

Reklama r6s