Reklama r2m

 

Miernik prędkości

PSP Mierzyn - bezpieczeństwo dzieci w szkole i poza nią


Od jutra najmłodsze dzieci wracają do szkoły. PSP Mierzyn opublikowała procedurę bezpieczeństwa w okresie pandemii, którą możecie pobrać także z portalu dziennika Mierzyn.

W artykule także o poruszaniu się poza szkołą - czyli komunikacja (linia 74), miernik prędkości, pasy oznakowania poziomego drogi.

 

Na stronie PSP Mierzyn opublikowano nową "Procedurę bezpieczeństwa w okresie pandemii", która obowiązuje od poniedziałku, 2021-01-18, a dedykowana jest rodzicom uczniów klas I-III.

Można ją pobrać także tutaj:

 

Linia 74 - jak informuje ZDiTM w Szczecinie linia ta w dalszym ciągu kursować będzie tylko do przystanku "Łukasińskiego Ogrody".

 

Przy szkole pojawił się w grudniu radarowy miernik prędkości. Jest to efekt realizacji jednego ze zgłoszonych projektów do Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra - edycja 2020. W projekcie tym zakładano montaż łącznie 7-iu takich urządzeń, w efekcie do realizacji wybrano to jedno.

Miernik zlokalizowany w ciągu ul. Długiej przed przejściem dla pieszych (skrzyżowanie z ul. Kolorową) informuje o prędkości pojazdów jadących od Stobna. To prosta, równa droga i kierowcy często "zapominali", że na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Urządzenia takie budzą skrajne opinie i nie brak jest sceptycznych, które poddają w wątpliwość sens i skuteczność takiego rozwiązania. Niemniej wskazania takiego urządzenia może niektórych "mistrzów kierownicy" ostudzą, w szczególności przy szkole.

 

Niedawno pisaliśmy o innym aspekcie bezpieczeństwa i kierowcach jadących od ul. Kolorowej do ul. Weleckiej pod prąd, a nawet po chodniku. W artykule Droga do szkoły - niebezpieczna droga powiatowa wskazywałem na niezrozumiałą ocenę przez Starostwo Powiatowe tego miejsca jako nie będącego szczególnie niebezpiecznym oraz na brak obiecanych pasów na drodze.

Już w październiku 2020 r. Starostwo deklarowało namalowanie takiego oznakowania poziomego, ale nadal nie pojawiło się. Poprosiłem Starostwo o informację, kiedy można spodziewać się realizacji takiego oznakowania i w odpowiedzi przekazano mi, że projekt takiej czasowej organizacji ruchu czeka na zatwierdzenie, a samo oznakowanie pojawi się... najwcześniej w maju, po wystąpieniu sprzyjających warunków atmosferycznych.

Wygląda więc na to, że efekt działania pasów zobaczymy chyba dopiero po wakacjach.


Info: PSP Mierzyn, Starostwo Powiatowe w Policach, UG Dobra, ZDiTM Szczecin

 

Reklama r6s