Reklama

 

Program Moje Ciepło: dofinansowanie na zakup i montaż pomp ciepła

Program Moje Ciepło: dofinansowanie na zakup i montaż pomp ciepła


Osoby chcące otrzymać dofinansowanie do zakupu i montażu pompy ciepła w domu jednorodzinnym mogą składać wnioski do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

To szansa na uzyskanie z NFOŚiGW dotacji do pomp ciepła w nowo budowanych domach w ramach Programu "Moje Ciepło".

 

W programie tym przewidziane są dotacje od 7 do nawet 21 tys. zł. Budżet wynosi 600 mln zł.
Ze wsparcia skorzystają właściciele tylko nowych budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie energetycznym. Obowiązywać będzie zasada: najpierw inwestycja - potem wypłata.

Beneficjantami programu będą mogły być osoby fizyczne - właściciele bądź współwłaściciele jednorodzinnych domów, ale - tutaj ważne zastrzeżenie - jedynie nowych. Przez nowy budynek mieszkalny w programie "Moje Ciepło" rozumie się taki, w przypadku którego (w dniu ubiegania się o dofinansowanie z NFOŚiGW) nie złożono zawiadomienia o zakończeniu budowy albo nie złożono wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie domu.

Wsparcie finansowe z NFOŚiGW ma być udzielane w formie dotacji stanowiących od 30 do 45 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. To oznacza, że na zakup i montaż wybranej pompy ciepła będzie można dostać od 7 do 21 tys. zł, w zależności od rodzaju zamontowanej pompy ciepła. Pieniędzy powinno wystarczyć dla sporego grona wnioskodawców, gdyż budżet programu "Moje Ciepło" wyniesie aż 600 mln zł.

Szczegóły na stronie programu: www.mojecieplo.gov.pl


Info i grafika: UG Dobra, Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

Reklama