Reklama r2m

 

Szlak Pogranicza

Polsko-niemiecki rajd rowerowy - Szlak Pogranicza


11 września 2021 r. po raz kolejny odbędzie się polsko-niemiecki rajd rowerowy i piknik rodzinny. Trasa rajdu liczy kilkanaście kilometrów i prowadzi przez malownicze tereny gminy Dobra i Blankensee.

Na rajd zapraszają Wójt Gminy Dobra i Burmistrz Gminy Blankensee. Organizatorzy zapewniają koszulki z logotypami projektu, medale pamiątkowe, ubezpieczenie, opiekę medyczną i catering.

 

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz.. 9.00 na terenie sportowo-rekreacyjnym w Dobrej, przy ul. Sportowej 7, a start imprezy został zaplanowany na godz. 9.30. Uczestnicy rajdu muszą posiadać przy sobie ważny dokument tożsamości z uwagi na poruszanie się po niemieckiej stronie. Osoby małoletnie, mogą wziąć udział w rajdzie pod opieką osób dorosłych i obowiązkowo poruszają się na rowerze w kaskach. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Po zakończeniu rajdu na przejściu granicznym w Buku oraz Skwerze Pogranicznika zostanie zorganizowany piknik rodzinny z okazji 25-lecia współpracy Gmin Dobra i Blankense.

Rajd rowerowy zostanie zorganizowany w ramach projektu p.n.: "Szlak Pogranicza", dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu - pani Izabela Dryjańska, tel.: 91 441 05 41

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Teresa Dera                                                                                      Stefan Müller

Wójt Gminy Dobra                                                                        Burmistrz Gminy Blankensee


Info: UG Dobra

 

Reklama r6s