Reklama r2m

 

Policjant z mierzyńskiego komisariatu zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant z mierzyńskiego komisariatu zatrzymał pijanego kierowcę


Blisko 2 promile alkoholu miał we krwi 48-letni kierowca, którego zatrzymał w Lubieszynie policjant z Komisariatu Policji w Mierzynie.

Kierowca i pasażer auta, którym kierował byli poszukiwani. Policjant zatrzymał ich w czasie wolnym od służby.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę, 12 lutego, przed godz. 15.00. Na jednym z parkingów w miejscowości Lubieszyn policjant zauważył dwóch mężczyzn, którzy głośno się zachowywali i byli pod widocznym działaniem alkoholu. Kiedy funkcjonariusz wsiadał do swojego pojazdu, zobaczył jak mężczyźni wsiadają do zaparkowanego w pobliżu Peugeota i odjeżdżają.

Policjant natychmiast ruszył za nimi po kilkudziesięciu metrach zajechał im drogę i wymusił na kierującym zatrzymanie się. Podbiegł do pojazdu przedstawiając się i wydając polecenia, by kierowca wyłączył silnik, następnie odebrał mu kluczyki. Wezwał także na miejsce patrol.

Jak się okazało podczas interwencji, 48-letni kierowca Peugeota miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że zarówno on jak i jego pasażer byli poszukiwani w celu ustalenia miejsca pobytu przez organy ścigania.

Kierujący stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Info: Komenda Powiatowa Policji w Policach

 

Reklama r6s