Reklama r2m

 

Piknik ekologiczny na Mierzyniance w Mierzynie

Piknik ekologiczny na Mierzyniance w Mierzynie


Pomorze Zachodnie zaprasza na ekologiczne pikniki rodzinne, które będą obfitowały w atrakcje dla młodszych i starszych mieszkańców, jak również turystów odwiedzających region. Realizowany cykl eventów połączonych z warsztatami ekologicznymi to nie tylko relaks, ale też duża porcja wiedzy o środowisku i propagowanie odpowiedzialnych zachowań.

Już 1 lipca o godzinie 13:00 zapraszamy na pierwszy z cyklu Piknik Ekologiczny pod tytułem „Eko-manufaktury – czyli jak produkować ekologicznie”. Spotkamy się, żeby porozmawiać o wpływie mody i współczesnego przemysłu na środowisko, spróbować sztuki upcyklingu i przy okazji spędzić miło czas na terenie rekreacyjnym „Mierzynianka”  w podszczecińskim Mierzynie.

 

Warsztaty ekologiczne mają edukować, popularyzować dobre praktyki, zachęcać do troski o naturę. Podczas cyklu spotkań przedstawiane będą takie tematy jak np. zero waste i less waste, oszczędzanie wody czy zielona energia. Eksperci, edukatorzy chętnie odpowiedzą na pytania i omówią różne zagadnienia związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska. Ale - co warto podkreślić - duża porcja wiedzy serwowana będzie razem z atrakcyjnymi zajęciami praktycznymi. Bo warsztaty to przede wszystkim aktywność, zaangażowanie, wspólna praca i zabawa.

Nasi eksperci opowiedzą o ekologicznej produkcji ubrań, kosmetyków czy artykułów rzemieślniczych na przykładach manufaktur z Pomorza Zachodniego. Wyjaśnią też  tajemnicze pojęcie upcyklingu. Doradzą,, w jaki sposób możemy je wdrożyć do swojego codziennego życia.  JoannaVi, propagatorka vintage, retro i mody z drugiej ręki opowie o tym, jak przemysł odzieżowy na masową skalę wpływa na naszą planetę i jaką rolę pełnimy w tym my, jako konsumenci.  Popularna blogerka podpowie, na co zwracać uwagę przy zakupach, jak czytać metki i jak szukać perełek wśród odzieży używanej.

Podczas pikniku planowane są nie tylko pokazy i prelekcje, ale również warsztaty! Dla chętnych przygotowane zostaną ubrania z second handów, które dzięki kreatywnemu zastosowaniu  farb do tkanin, sznurków i różnych nieoczywistych akcesoriów nabiorą zupełnie nowego charakteru. W trakcie pracy twórczej wymienimy się pomysłami i nadamy drugie życie materiałom skazanym na zapomnienie. Spośród powstałych kreacji wybierzemy  i nagrodzimy najbardziej pomysłowe i zabawne. Do wspólnej zabawy w kreatorów mody zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Kto wie, może znajdzie się wśród nas przyszła gwiazda upcyklingowej sztuki?

 

Poza emocjami związanymi z tworzeniem i upiększaniem ubrań - na najmłodszych (i tych trochę starszych) czekać będzie moc zabaw i atrakcji. Z balonów powstanie łąka pełna motyli i kwiatów. Będzie też dmuchaniecO dobre humory dzieci zadbają animatorzy . Będzie można zagrać w  ekologiczne koło fortuny, memory XXL, zrobić wielkie bańki mydlane czy pomalować na kolorowo buzie w motywy roślinne albo zwierzęce. 

Wydarzenie uświetni koncert zespołu "Tragarze". To grupa szczecińskich muzyków, którzy grają muzykę na pograniczu hip-hopu, funky i reggea. W 2017 roku wydali swój debiutancki album, promowany przez utwór „Paranoje”. 

 

Plan Pikniku:

  • 13:00 powitanie uczestników przez konferansjera, poinformowanie o przebiegu wydarzenia, start animacji dla dzieci 
  • 14:00 start ekologicznych warsztatów modowych - pogadanka z edukatorem, pytania od publiczności, prezentacje projektów ubrań Zero waste, tworzenie własnych kreacji w grupach przez uczestników 
  • 15:00 - koncert  zespołu Tragarze
  • 16:00 - koniec 

 

Udział w evencie jest bezpłatny.

 „Pomorze Zachodnie Zielony Region” to ekoprojekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który obejmuje między innymi cykl warsztatów o tematyce ekologicznej skierowanych do mieszkańców i turystów odwiedzających region.  Celem tego projektu jest przybliżenie tematyki ochrony przyrody, a także zaprezentowanie w praktyce wzorców zachowań proekologicznych.

Cykl eventów o tematyce ekologicznej połączonych z warsztatami ekologicznymi, realizowany jest w ramach projektu,  współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.


Info i grafika: Sunmore.pl

 

Reklama r6s