Reklama r2m

 

Parafia Mierzyn: zbiórka leków dla uchodźców z Ukrainy

Parafia Mierzyn: zbiórka leków dla uchodźców z Ukrainy


Na stronie Parafii Mierzyn ukazało się ogłoszenie o zbiórce leków dla potrzebujących uchodźców z Ukrainy.

Intencją zbiórki nie jest zakup nowych leków, a zebranie leków nieprzeterminowanych, które nie są już zażywane i zalegają w domowych apteczkach.

Leki muszą być w oryginalnych opakowaniach. Więcej szczegółów - w artykule.

 

W związku z agresją i wojną  na Ukrainie, robimy zbiórkę przechowywanych w domach leków, które nie są już obecnie przyjmowane, a przeznaczone były dla chorujących przewlekle np. na cukrzycę, nadciśnienie.

Oczywiście leki stosowane doraźnie, przeciwbólowe czy używane celem objawowego leczenia infekcji są także mile widziane- jednak nie jest intencją tej zbiórki mobilizacja do zakupu nowych leków- lecz zebranie tych, już w domach przechowywanych.

Ze zbiórki wyłączone są leki, które wymagają szczególnego przechowywania (np. lodówki). Jeśli ktoś ma jakiś drogi lek w lodówce- nowy i niepotrzebny- proszę o napisanie do mnie na prywatnie (może będzie potrzeba w przyszłości...).

Warto zaznaczyć, że leki powinny być w oryginalnym opakowaniu i nieprzeterminowane. Będą one segregowane przez lekarzy i stosowane przez uchodźców na terenie głównie Szczecina, a w przypadku zebrania dużej ilości- wysyłane na Ukrainę.

Popytajcie Państwo proszę rodziców/ dziadków- może mają w szafkach leki im już niepotrzebne.

Proszę je przynosić na plebanię w Mierzynie.

Z Panem Bogiem,

Joanna Iskra-Trifunović


Info: Parafia Mierzyn

 

Reklama r6s