Reklama r2m

 

Kawiarenka Naprawcza - zero waste - w Mierzynie

Kawiarenka Naprawcza - zero waste - w Mierzynie


Koło Gospodyń Wiejskich Mierzynianki serdecznie zaprasza do Kawiarenki Naprawczej gdzie pod fachowym okiem będzie można dokonać drobnych napraw odzieży, co znacznie ograniczy jej wyrzucanie jak i zakup nowej odzieży.

Kawiarenka otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 16:00-19:45 przy ul. Weleckiej 13B w Mierzynie (budynek ZUL).

Utworzenie Kawiarenki Naprawczej realizowane jest z projektu "Zielone Tory", który uzyskał finansowanie z RZĄDOWEGO PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH NA LATA 2021-2030 NOWEFIO – EDYCJA 2022 – PRIORYTETY 2-4.

 

Projekt polega na utworzeniu Kawiarenki Naprawczej jak i przeprowadzeniu cyku warsztatów zero waste. Jest to inicjatywa, podjęta przez Koło Gospodyń Wiejskich Mierzynianki, która ma zwrócić uwagę na problem zbyt szybkiego i bezrefleksyjnego wyrzucania, często porządnych sprzętów, które mogą służyć swoim użytkownikom przez długie lata.

Podstawą Kawiarenki Naprawczej jest integracja społeczności lokalnej, przy równoczesnym zwiększaniu świadomości ekologicznej mieszkańców, z pomocą stosowania zasad Circular Economy, czyli przedłużania „życia” przedmiotów.

Zadanie publiczne będzie realizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mierzynie gdzie zaplanowano szereg działań, które mają przybliżyć mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego wiedzę dotyczącą zalet nurtu ZERO WASTE, oraz tego jaki wpływ ma on na środowisko i realizowanie idei zrównoważonego rozwoju działania z zakresu edukacji ekologicznej oraz wspieranie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.


Info i grafika: UG Dobra

 

Reklama r6s