Reklama r2m

 

IV Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy

IV Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy - podsumowanie

W niedzielę, 2020-06-28, odbył się IV Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, który zorganizował Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Szczeciński klub do współpracy przy projekcie zaprosił Rowerowy Mierzyn, Sołectwo Mierzyn oraz mierzyńskie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn oraz My w Gminie Dobra. Partnerem wydarzenia tradycyjnie było Centrum Handlowe Ster na którego patio rowerzyści zakończyli rajd.

Rowerzyści w bardzo spokojnym tempie pokonali dystans 14 kilometrów jadąc ulicami Mierzyna oraz szczecińskich Gumieniec.

Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali policjanci z Mierzyna, Polic oraz Szczecina. Po dotarciu do patio Centrum Handlowego Ster rowerzyści otrzymali pamiątkowe medale oraz poczęstunek przygotowany przez Centrum Handlowe Ster, a uczestnicy konkursów nagrody.

Poprzednie edycje tego wydarzenia gromadziły nawet 400 rowerzystów, ale ze względu na trwającą epidemią spowodowaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 w tegorocznej edycji maksymalnie mogło wziąć udział 150 osób. Po raz pierwszy organizatorzy musieli zorganizować zapisy, aby nie przekroczyć maksymalnej ilości uczestników zgromadzenia. Na rajd przybyły całe rodziny, a wśród nich wiele dzieci w różnym wieku.

Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie po przeprowadzeniu analizy wskaźników dot. aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie województwa zachodniopomorskiego, stwierdził niski poziom zagrożenia dla uczestników i innych osób w związku z zorganizowanym zgromadzeniem. Z racji trwającej epidemii uczestnicy rajdu byli zobowiązani do zachowania ograniczeń wynikających z tego rozporządzenia o których informuje organizator wydarzenia.

Udział w wydarzeniu tradycyjnie był bezpłatny.

Wydarzenie mogło się odbyć dzięki środkom pozyskanym w ramach Programu Społecznik z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Dzięki tej dotacji uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale, dzieci - odblaskowe kamizelki rowerowe, a zwycięzcy konkursów - nagrody.

Bardzo się cieszę, że po przerwie wynikającej z trwającej pandemii spowodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 możemy znowu organizować rodzinne rajdy rowerowe. Dzisiaj dopisała zarówno frekwencja jak i pogoda, a uczestnicy zgromadzenia stosowali się do wytycznych, aby zminimalizować jakiekolwiek zagrożenia. To już czwarta edycja wydarzenia i Mierzyn po raz kolejny stał się rowerową stolicą pełną miłośników turystyki rowerowej. Tym razem musieliśmy ograniczyć ilość uczestników do 150, ale takie kameralne wydarzenia też mają swój urok” - powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.


Info: Komunikat prasowy Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus - https://gryfus.szczecin.pl

 

Reklama r6s