Reklama r2m

 

I Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra

I Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra - fotorelacja

W niedzielę, 6 czerwca, odbył się Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra. Organizatorem Rajdu był Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, a wsparcie na przeprowadzenie rajdu pochodziło z dotacji z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik oraz z budżetu Gminy Dobra w ramach tzw. małej dotacji. Wydarzenie wspomogły także firmy: DGS Poland (Demant Szczecin) oraz ASP-Tech

Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją oraz fotogalerią ponad 100 zdjęć z tego Rajdu.

Rajd rozpoczął się i zakończył na terenie Mierzynianki - obiektu sportowo rekreacyjnego w Mierzynie. Zgromadził ok. 150 uczestników, a przebieg procesu rejestracji wskazywał na duże zainteresowanie takim wydarzeniem. Pogoda była wymarzona - słońce z lekkim zachmurzeniem, niezbyt wysoka temperatura i lekki wiatr.

Zabezpieczeniem rajdu (jako zgromadzenia publicznego) była asysta policji i Straży Gminnej z Dobrej.  Uczestnicy otrzymali ponadto kamizelki odblaskowe i zawieszki odblaskowe, aby zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się rowerem.
Rowerzyści pokonali nieco ponad 30 km trasą: Mierzyn - Skarbimierzyce - Dołuje - Wąwelnica - Dobra - Buk - Dobra - Wołczkowo - Bezrzecze - Mierzyn, poruszając się głównie drogami publicznymi, a także drogami gruntowymi i szutrowymi. W miarę możliwości korzystali także ze ścieżek rowerowych, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców.

Dzięki gościnności Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej uczestnicy Rajdu mogli skorzystać w czasie dłuższego postoju z placu zabaw oraz świetlicy w Buku. W czasie postoju na uczestników czekał poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek oraz słodycze, a także zapasy wody do uzupełnienia bidonów.

Wolontariusze Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus zorganizowali i przeprowadzili kilka konkurencji i konkursów - zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, a na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody rowerowe.

Po raz kolejny Gryfus pokazał, że organizacja tego typu imprez jest jego specjalnością, a uczestnicy rozjeżdżali się bardzo zadowoleni pytając, kiedy następny tego typu rajd.

Zainteresowanych przebiegiem Rajdu zapraszamy do fotogalerii, gdzie czeka ponad 100 zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/hGEc8iJRQQSGpFur5


Informacja własna.
Foto: własne.

 

Reklama r6s