Reklama

 

Gryfus - poradnik

Gryfusowy poradnik dla każdego miłośnika roweru

II edycja bezpłatnego, praktycznego poradnika przygotowanego przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus - Turystyka rowerowa - trafiła do miłośników turystyki rowerowej z Pomorza Zachodniego.

To obowiązkowa lektura dla każdego miłośnika roweru - bardzo estetycznie wydany poradnik, na kilkunastu stronach prezentujący najważniejsze i najpotrzebniejsze rowerzystom informacje.

 

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała na ten cel środki z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik. Na projekt głosowali mieszkańcy naszego województwa w ramach tzw. Budżetu obywatelskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Poradnik przygotowali wolontariusze Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego oraz ratownikami medycznymi.
Druga edycja zyskała kilkanaście stron więcej i dużo ciekawych treści o które wnioskowali czytelnicy pierwszego wydania poradnika.

W ramach projektu odbyło się szkolenie online, a wolontariusze spotkali się z miłośnikami turystyki rowerowej w Szczecinie, Stargardzie, Policach, Mierzynie i Ińsku gdzie rozdawali poradniki.

"Nie tylko organizujemy wydarzenia rowerowe, ale także dzielimy się swoim bogatym doświadczeniem, aby zachęcić miłośników turystyki rowerowej do organizowania rowerowych wycieczek. To nie jest takie trudne, ale trzeba pamiętać o podstawowych zasadach o których piszemy w wydanym poradniku" - powiedział Wojciech Marciniak, wiceprezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

 

"Cieszę się ogromnie, że w pracy nad poradnikiem wspólnie pracowali nie tylko doświadczeni organizatorzy rajdów rowerowych, ale także policjanci, urzędnicy i ratownicy medyczni. Mamy wielką nadzieję, że przygotowany przez nas wspólnie poradnik dla miłośników turystyki rowerowej będzie przydatnym narzędziem zarówno dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z rowerem jak i dla tych, którzy już od wielu lat podróżują na swoich rowerach po Polsce i świecie.

Mamy to szczęście, że od kilku duży akcent na rozwój infrastruktury rowerowej na Pomorzu Zachodnim kładzie marszałek Olgierd Geblewicz. Wyznacza kierunki i motywuje samorządy do podejmowania kolejnych inwestycji w tym zakresie. Ogromna w tym zasługa także pełnomocnika marszałka - Wandy Nowotarskiej, która także brała czynny udział w powstaniu naszego poradnika" - powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Poradnik rowerowy Turystyka rowerowa można otrzymać bezpłatnie kontaktując się z Fundacją Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus mailowo na adres lub podczas szkoleń organizowanych przez wolontariuszy fundacji w siedzibie Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus, która się mieści w Szczecinie przy ulicy Szczerbcowej 1/U18.

Dzięki uprzejmości lokalnych przedsiębiorców, poradniki można bezpłatnie otrzymać w Szczecinie w sklepie SPA Ogrodowe oraz w sklepie rowerowym ProTOUR bike.service.cafe, a także w Mierzynie w restauracji Berlin Döner Kebap.


Info: Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus - https://gryfus.szczecin.pl

 

Reklama